" />

Anaç koyun keçi destekleri ödeniyor tüm çiftçimize hayırlı olsun!

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, 2018 yılı anaç koyun keçi desteğinin bugünden itibaren ödenmeye başlanacağını belirterek, "Tüm çiftçimize hayırlı olsun" dedi.

Anaç koyun keçi destekleri ödeniyor tüm çiftçimize hayırlı olsun!
banner200
banner217

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, 2018 yılı anaç koyun keçi destekleme ödemelerinin T.C kimlik numaralarının son hanelerine göre bugünden itibaren ödenmeye başlayacağını bildirdi. Pakdemirli, konuyla ilgili olarak yazılı bir açıklama yaptı.

ANAÇ KOYUN KEÇİ DESTEK ÖDEMELERİ BUGÜN BAŞLIYOR

“2018 Yılı Anaç Koyun Keçi Desteklemeleri, yetiştiricilerimize T.C. Kimlik Numaralarının son hanelerine göre bugünden itibaren ödenmeye başlanacaktır.

Kimlik Numarasının Son Hanesi 8 olan yetiştiricilerimize; bugün saat 18:00'dan sonra ödeme yapmaya başlayacağız.

Kimlik Numarasının Son Hanesi 4 ve 6 olan yetiştiricilerimize ödemeleri; 22 Mart 2019'da,

Kimlik Numarasının Son Hanesi 0 ve 2 olan yetiştiricilerimize ise 29 Mart 2019'da ödeme yapılacak.

2018 Yılı Anaç Koyun Keçi Desteklemeleri çerçevesinde, 187 bin yetiştiricimizin 21,5 milyon baş anaç koyun keçisine 538 milyon TL destek ödenecek. Tüm çiftçilerimize hayırlı olsun.”

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Yaglik
Yaglik - 2 yıl Önce

Yaglik aycicek destegi nezaman ode necek

Van
Van - 2 yıl Önce

Bir ülke düşünün su'yun litre fiyatı 2 liraya satılıyor aynı ülkede üretici sütünü 2 liraya satıyor. Su fiyatına süt satan üretici nasıl kazansın nasıl üretsin. Kimse su pahalı demiyor herkes tutturmuş et pahalı süt pahalı böyle diye diye 2 liraya bol bol su içip süt bulamaz olduk. Üretici zarar ediyor. Üretim yapamıyor. Bir litre benzinin fiyatı 6.5 lira bir litre süt fiyatı 2 lira. Üreticinin düştüğü hale bakın. Bence tüm bunların sebebi verilen desteklemeler. Devlet hangi kaleme destek verse o kalem gittikçe daha kötüye gidiyor. Destek verilmeyen kalemlere bakın üretici hem üretiyor hem kazanıyor.

- 2 yıl Önce

Ayçiçek desteklerini ödeyin be zaman ödenecek bilen varmı.Seçime kadar ödenir diyorduk bir şey yok.

yaglık ayçiçegi destegi
yaglık ayçiçegi destegi - 2 yıl Önce

Sayın bakanım herkese müjde veriyon ..fakat ayçiçegi yle içmallerle alakalı bi kelam etmiyon ...cümle sıkıntısı vargaliba////// şu gün yatacak diyeceksin///// ama nisan aradan cıkacak gibi duruyor....

kanola
kanola - 2 yıl Önce

Kanola destekleri ne zaman ödenecek.. icmalleri hazır olan desteklerin tamamı mart ayı sonuna kadar ödenecek denmişti. askıya bile çıkmadı....

Üniversiteli köylü
Üniversiteli köylü - 1 yıl Önce

Çocuk kandırıyorlar sonra oy istiyorlar. Ülkedeki kriz almış başını gidiyor. Vaatler atlas okyanusu gerçekte olan yarım bardak su. Mart sonu diyorsun ödenecek ama Mayıs sonu geliyor hala bir ses yok damızlık koyun keçi desteğinden. Kusura bakmasın kimse yem fiyatı almış başını gidiyor hayvan değerini bulamıyor destek desen zaten zamanında hiç verilmedi. Amaç bu ülkedeki hayvancılığı yok etmek herhalde. Biz tarım ve hayvancılık ülkesiyken bu hallere geldiysek sıkıntı büyük. Kim bilir bu destek parası hangi bakanın banka hesabında faiz getirisi olarak tutuyor. Aylık faizi bile şuanda milyonlar ediyor. Unutulmasın ki devlet millet için vardır, milletin hakkıyla bakanlar bakan çocukları zengin olsun diye değil.

banner151

banner251