Ak Partili Vekilden oda başkanlarına gübre mazot desteği eleştirisi: Memlekette harp var el insaf

Ak Parti Aydın Milletvekili ve TBMM Tarım Komisyonu üyesi Rıza Posacı, gübre ve mazot desteği ödenmeyen illerde tepki gösteren oda başkanlarını eleştirerek, "oda başkanı arkadaşlarımız biraz heyecanlanmış herhalde. Memlekette harp var, ortalık yer yerinden oynuyor. Size el insaf diyorum" dedi.

Ak Partili Vekilden oda başkanlarına gübre mazot desteği eleştirisi: Memlekette harp var el insaf
banner282

İncirliova'da düzenlenen Tarım Çalıştayı'nda konuşan AK Parti Aydın Milletvekili Rıza Posacı, Aydın'ın gübre ve mazot desteklemesi ödenmeyen iller arasında yer almasını eleştiren oda başkanlarına tepki gösterdi. Posacı, "Öyle çok abartılacak bir durum yok. Oda başkanı arkadaşlarımız biraz heyecanlanmış. Memlekette harp var, ortalık yer yerinden oynuyor. Size el insaf diyorum. Az sabırlı olun. 3-5 gün geç kalma ile feveran yapmayın" dedi. Posacı, geçtiğimiz günlerde Tarım Bakanlığında ithalat lobisi bulunduğunu ve bu lobinin önüne bir türlü geçilemediği iddiasıyla gündeme gelmişti.

Ses Gazetesinden Emrah Dinçer'in haberine göre, Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) İncirliova İlçe Teşkilatı tarafından, Tarım Çalıştayı gerçekleştirildi. Belediye Kültür Merkezi'nde düzenlenen çalıştaya AK Parti Aydın Milletvekili, MKYK Üyesi Metin Yavuz, AK Parti Aydın Milletvekili, TBMM Tarım Komisyonu Üyesi Rıza Posacı, İncirliova Belediye Başkanı Aytekin Kaya, AK Parti Aydın İl Başkanı Ömer Özmen, İl Tarım ve Orman Müdürü Ahmet Ökdem, Devlet Su İşleri Bölge Müdür Yardımcısı Cengiz Köse, İncirliova Ziraat Odası Başkanı Ali Kaykı, kurum müdürleri, muhtarlar ve çiftçiler katıldı.

BİR İLKİ GERÇEKLEŞTİRDİK

Yönetimi ile ev sahipliği yaptığı çalıştayın açılış konuşmasını yapan AK Parti İncirliova İlçe Başkanı Hüseyin Celbek, İncirliova'da Tarım Çalıştayı düzenleyerek bir ilki gerçekleştirdiklerini söyledi. Çalıştayda çiftçinin tarım ile ilgili sorunlarına milletvekili ve kurum müdürleri aracılığıyla hızlı bir şekilde çözüm bulmayı amaçladıklarını kaydeden Celbek, bu tür programları, yapmaya devam edeceklerini ifade etti.

YAPMAYA HAZIRIZ

Belediye Başkanı Aytekin Kaya da, çalıştayın verimli olacağına inandığını belirterek, "Belediye olarak bizim üzerimize düşen bir görev varsa, yapmaya hazırız" dedi.

TARIM BÜTÇESİNİ ARTTIRDIK

Türkiye'nin tarım bütçesini 17 milyar TL'den 22 milyar TL'ye çıkardıklarını dile getiren Milletvekili Rıza Posacı ise, bununla iftihar ettiklerini ifade etti.

BÜYÜKŞEHİR'E YÜKLENDİ

Çalıştayda Aydın Büyükşehir Belediyesi'nden temsilci olmamasına tepki gösteren Posacı, "Artık Aydın, Büyükşehir. Büyükşehir'in de tarım dairesi var. Aslında onların da bu çorbada tuzu olması gerekiyor. Ben Büyükşehir Belediye Meclisi üyesiyken tarım komisyonundaydım. Bu görevi bıraktığımda tarım bütçesi 8 milyon liraydı, bütçenin gerçekleşme oranı personel maaşları dahil yüzde 44’tü. Geçenlerde tarım daire başkanından bütçenin 6 milyon liraya düşürüldüğünü öğrendim. Tarım kentinde, tarımın bütçesi azaltılmamalı" şeklinde konuştu.

HEDEFİNE ULAŞAMAYACAK

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün yedi düvele karşı verdiği mücadeleyi, yıllar sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın devam ettirdiğini belirten Posacı, Türk milletinin bir ve beraber olduğu sürece yedi düvelin hedefine ulaşamayacağını kaydetti.

MEMLEKETTE HARP VAR

Mazot ve gübre desteklemesinin yaklaşık 57 ilde çiftçiye dağıldığını ifade eden Posacı, aralarında Aydın'ın da olduğu pamukçu illerde ekim alanlarının kontrol edilmeye devam edildiğini söyledi. Çalışmaların tamamlanmasının ardından desteklemenin çiftçinin hesabına yatırılacağının altını çizen Posacı, "Bana göre öyle çok abartılacak bir durum yok. Ama oda başkanı arkadaşlarımız biraz heyecanlanmış herhalde. Memlekette harp var, ortalık yer yerinden oynuyor. Size el insaf diyorum. Az sabırlı olun, memleket bizim, çiftçi bizim. Ben de çiftçiyim. 3-5 gün geç kalma ile feveran yapmayın" diye konuştu.

HİÇBİR SORUN YAŞAMAYACAĞIZ

Milletvekili Metin Yavuz da, "Çiftçinin beyan ettiği toprakların ölçüsü ile uydudan alınan rakam birbirini tutmuyor. Yüzde 20-25 civarında sapma var. Bu da boşu boşuna ödenen bir para var demektir. Hakkaniyet çerçevesinde bu durum düzeltilmeye çalışılıyor. Prim konusunda hiçbir sorun yaşamayacağız" ifadelerini kullandı. Son olarak konuşan İl Başkanı Ömer Özmen de, çalıştayın hayırlı olmasını diledi. Konuşmalarının ardından, söz alan katılımcıların tarım ve diğer konularla ilgili talep ve sorunlarını vekillere ve ilgili kurum müdürlerine iletmesi ile çalıştay sona erdi.

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 23 Şubat 2020, 19:16
banner207
YORUM EKLE
YORUMLAR
Posacımısın nesin
Posacımısın nesin - 2 yıl Önce

Harp varsa 2 şer ay milletvekili maaşlarınızı mehmetçiğe bağışlayın da vatanseverliğinizi görelim..halka drama oynama Aydın milletvekili posacı

İLÇE MÜDÜRÜ
İLÇE MÜDÜRÜ @Posacımısın nesin - 2 yıl Önce

böylelerine sayın vekilim denilmez. bunlara ''sayın abim, sayın vekilim'' dediğimiz için kıçları kalkıyor. sayın vekilim diye yorum yazanlar, varsın o vekil efendi size sayın desin. milleti azarlama küstahlığını yapan vekile vekil de sayın vekil de denilemez.

Makyajlamayın
Makyajlamayın @Posacımısın nesin - 2 yıl Önce

İş Bankası Genel Müdürü'nün 154 bin lira maaşını gündeme taşıyanların; Banka'nın yıllık kârını da konuşmaları gerekmezmi? Peki Tarım Kredi Genel Müdürlerinin aylık kazancı bu miktardan az mıdır, yoksa çok mudur? Çoksa ne kadardır? Ve kurum çiftçinin perişanlığına çare olamazken, hilesiz ve makyajsız rakamlarla ne kadar kâr elde etmiştir? İştirak zararlarının onlarca trilyonu bulduğu doğru mudur? Bu zararlara rağmen tepe idarecilerin aylık gelirlerinin izah edilebilirliği var mıdır?

SAKSAFON İTHALİ
SAKSAFON İTHALİ @Posacımısın nesin - 2 yıl Önce

HADİ BEYLER YİNE İSİNİZ.... Devlet-i Ali’miz, Türkiye’de imalatı olmadığı için yeterli miktarda BEYAZ RENKLİ AK SAKSAFON İTHALATI YAPACAKMIŞ, ŞEREFLİ KIZALAY TARAFINDAN HALKIMIZA BEDAVA DAĞITILACAKMIŞ.... KADIN ERKEK HERKES BU SAKSAFONU GÜZEL GÜZEL ÜFLEYİP ÇALSINLAR DİYE... HADİ BAKALIM SAKSAFONCULAR YİNE İYİSİNİZ, HÜKÜMETİN SAKSAFONUNU HİÇ AĞZINIZDAN ÇIKARMAYIN... ÇAL BABAM ÇAL..

CEMAL SÜNBUL.
CEMAL SÜNBUL. - 2 yıl Önce

Ak partiler zengindirler maaşlarını bağislasınlar iyi olur

Ciftci
Ciftci - 2 yıl Önce

Memlekette harp var çağırsalar hazırız tarım bakanı icra yok demişti avukatlar hacize geliyor

Adem ORHAN
Adem ORHAN - 2 yıl Önce

Memlekette ne harp var kardeşim.Suriyelileri almayalım memlekete artık.Tansu ÇİLLER dönemine dönelim.Çiftçinin yanında olun artık.Girdileri düşürelim.Üretim ancak böyle kurtulur.Saygılarımla..

Akp li recep
Akp li recep - 2 yıl Önce

Akp li Recep başkan olunca memleket uçacaktı uçuyormusunuz çiftçiler

Alpay ağrılı
Alpay ağrılı - 2 yıl Önce

ziraat mühendisleri önce tarımı bitirdiler şimdi de hayvancılığı bitirecekler. Vatandaş aşı parasını ödeyemiyor. GPS cihazı takılacakmis hayvanlara yetiştirici komşudan borçlanıyor birde bu firmalara nasıl para yetiştirecek. Aslında onlara bu cihazdan takılsa bakanlık bunları takip eder arazide kaybolmazlar. Ha bide veterinere mesaj atacakmış bari sahibine atsın hayvancağız belki yemlemeye sulamaya gelir. whatsapp yükleyin mühendislerede mesaj atabilsin hayvancıklar.. Hani aşılar ücretsiz olacaktı... Hayvan başı 3.5 TL ödüyoruz...

Rauf Acar
Rauf Acar - 2 yıl Önce

Çiftçinin icralarını durdur sıkıntı sayın vekil.

Onur Oz
Onur Oz - 2 yıl Önce

Başka bahane bul