300 koyun desteğinden mahalleler olumsuz etkilenmeyecek!

Antalya İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Mustafa Özen, 300 koyun desteğinden mahalleye dönen köylerin olumsuz etkilenmeyeceğini söyledi.

300 koyun desteğinden mahalleler olumsuz etkilenmeyecek!
banner200

Antalya'nın büyükşehir statüsünde olması ve köy tüzel kişiliğinin bu kapsamda kaldırılması nedeniyle içinde bulunduğu duruma ilişkin değerlendirmelerde bulunan Mustafa Özen, bu tür projelerde 'köy' ifadesi kullanılsa da problem yaşanmadığını kaydetti. Özen, kırsal kalkınma ve köyüne dönen genç çiftçilere verilen desteklerden, daha önce köy statüsünde olup büyükşehir yasası kapsamında mahalleye dönüşen kırsal alanlardaki vatandaşların sorunsuz yararlanabildiğini kaydetti.

Özen, projeyle ilgili sıkça arayanlar olduğunu belirterek, projenin detayları ve başvuru şartlarının önümüzdeki günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanmasını beklediklerini kaydetti.

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ya oglemi
Ya oglemi - 3 yıl Önce

Degisim yok mu degisim,reklamcilar gitsin isten anlayan gelsin..

300 koyun projesi
300 koyun projesi - 3 yıl Önce

Devlette öyle bir bütçe yik zaten bu sadece algı operasyonunudur malum seçimlere 1 yıl kaldı.

- 3 yıl Önce

Sayın İl Müdürü, projenin detayları ve başvuru şartlarının önümüzdeki günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanmasını beklediklerini söyleyerek Bakan'ı, Başbakan'ı geçmiş mikrofonu Reis'e uzatmış. Başka bir haber sitesinde de Şubat ayı içerisinde açıklanacak diye MİAD koymuş. Biri Reis'i uyarsın da açıklamada geç kalmasın..!

banner151

banner251