2020 yılı tarım desteklerinden yararlanmak için son başvuru 30 Haziran

Kavak Ziraat Odası Başkanı Süleyman Aslankaya, 2020 üretim yılına ait Çiftçi Kayıt Sistemi'ne (ÇKS) başvurmaları uyarısında bulundu.

2020 yılı tarım desteklerinden yararlanmak için son başvuru 30 Haziran
banner200
banner217

Kavak Ziraat Odası Başkanı Süleyman Aslankaya, yaptığı açıklamada çiftçilerin 2020 üretim yılına ilişkin Eylül 2019'da başlayan ÇKS başvurularının 30 Haziran mesai bitiminde sona ereceğini söyledi.

Çiftçilerin herhangi bir olumsuzluğu dikkate alarak son başvuru tarihini beklememesini isteyen Aslankaya, "Üreticilerimizin, Bakanlığımızca uygulamada olan mazot ve gübre, sertifikalı tohum kullanım, sertifikalı fidan, çilek fidesi ve standart fidan kullanımı, iyi tarım uygulamaları, organik tarım, yem bitkileri ve lisanslı depoculuk gibi alanlarda desteklemelerden faydalanabilmeleri için ÇKS'ye kayıtlı olma zorunluluğu bulunmaktadır. Bu kapsamda çiftçilerimizin mağduriyet yaşamamaları ve bahsedilen desteklemelere müracaat edebilmeleri için arazilerinin bulunduğu ilçe tarım ve orman müdürlüklerine başvuru evrakları ile müracaat etmeleri gerekmektedir." dedi.

Aslankaya, 30 Haziran'a kadar başvuruda bulunmayan üreticilerin ÇKS üzerinden yürütülen desteklemelerden faydalanamayacağını kaydetti.

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Dosya Parası Bir Soygundur.
Dosya Parası Bir Soygundur. - 7 ay Önce

200 300 ₺ Dosya parası ödüyoruz böyle bir sacmalık olur mu?

Turan aksoy
Turan aksoy - 7 ay Önce

Senin ödediğin 200 300 lira ziraat odasına kalan borcundur atma

ışmail saz
ışmail saz - 7 ay Önce

ziraat odaları çiftci den para almaktan başka bir görevi varmıdır. ?

SADIK Dilki
SADIK Dilki - 5 ay Önce

Dosyalarını başvuru tarihi biraz ertelenirse daha iyi olur, çünkü araya Üniversiteye giriş sınavı tarihi giriyor, üreticilerin çoğunluğu diğer şehirlerde yaşamaktalar.....

banner151

banner251