2019’da tarım ve hayvancılığa ne kadar destek verilecek?

2019 yılında tarım ve hayvancılığa ne kadar destek verileceği belli oldu. Cumhurbaşkanlığı 2019 yıllık programında tarım ve hayvancılığa verilecek destek miktarı açıklandı.

2019’da tarım ve hayvancılığa ne kadar destek verilecek?
banner200

Tarım ve hayvancılık sektörüne 2019 yılında verilecek destek miktarı belli oldu. Resmi Gazete'de 27 Ekim'de yayınlanan Cumhurbaşkanlığı 2019 yıllık programına göre 2019 yılında tarım ve hayvancılığa 17 milyar lira destek ödemesi yapılacak. Yapılacak desteklerde en büyük pastayı hayvancılık sektörü alacak. 17 milyar liralık destek bütçesinin 5.3 milyar lirası hayvancılık sektörüne verilecek.

Tarımsal destekler içinde mazot ve gübre desteğinde de sınırlı bir artış yapıldı. Buna göre önümüzdeki yıl çiftçiye 2.1 milyar lira mazot desteği, 554 milyon lira da gübre desteği yapılacak.

Destekleme bütçesinde önemli kalemlerden olan prim desteklerinde de 2018'e göre bir artış öngörülürken, toplam bütçenin 3.7 milyar lira olması bekleniyor.

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Destekler
Destekler - 3 yıl Önce

Acaba tarıma ayrılan bütçenin kaçta kaçı çiftçiye destek olarak veriliyor.

Destek
Destek - 3 yıl Önce

Destek yerine mazot gübre yem giderlerinde yüzde 50 teşvik verilmeli

Tarımsal desteklemeler
Tarımsal desteklemeler - 3 yıl Önce

Tarımda ürün planlaması ülkenin üretim potansiyeli ürün yelpazesi ve ulaşım olanakları göz önüne alınarak planlı bir şekilde Ekim yaptırılması ve keyfiyete göre değil ihtiyaçlara göre Ekim yaptırılması fiyat ve maliyet hesabı yapılarak o yıllın ürün resmi fiyatı ile satışı yapılması önceliktir başlangıç zor evet ama plansız üretim hiçbir destek ve ithalatta çözüme kavuşturulamaz

- 3 yıl Önce

Capa makinesune %50 hibe destegi varmi u konu hskkinda bilgisi olan

- 3 yıl Önce

verseler ne olur vermeseler ne olur çiftcilikmi kaldi herşeyi bitirdiler 130 koyun vardl bende para yapmlyodu gariban satti zenginde kalinca para yaptl 1000 lira koyun çiftcilik bitmiş 8 lira gübre desteği 10lira mazot desteği bu işler yürümez böyle çiftci hükümetin aklina seçimlerde geliyo arkadaşlar

banner151

banner251