2018 yılı hayvancılık destekleri ne zaman ödenecek?

CHP Karaman Milletvekili İsmail Atakan Ünver, Tarım ve Orman Bakanlığının 2018 yılı buzağı desteklemesini hala tamamlamadığını belirterek, "Hayvancılık destekleri ne zaman ödenecek?" dedi.

banner255
2018 yılı hayvancılık destekleri ne zaman ödenecek?
banner200

CHP Karaman Milletvekili İsmail Atakan Ünver, TBMM’de yaptığı konuşma ile Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından üreticiye vadeliden fakat henüz ödenmeyen desteklemeleri sordu.

Cumhuriyet Halk Partisi Karaman Milletvekili İsmail Atakan Ünver, üreticinin sorunlarını TBMM’de gündeme getirdi.

Tarım ve Orman Bakanlığı’nın 2018 yılı buzağı desteklemesini hala tamamlamadığını ve birçok alanda olduğu gibi arıcılık ve sürü yöneticisi istihdamı, yani çoban desteklemesi ile ilgili tebliğin de henüz yayınlanmadığını belirten Ünver; “Bu yıl artan maliyetler hayvancılıkla uğraşan yetiştiricilerimizi zor durumda bırakmıştır. Her fırsatta ‘Kriz yok.’ diyen ekonomi yönetimi, eğer öyleyse yetiştiriciye ödenecek desteklemeler konusunda neden bir şey yapmıyor?” diye sordu.

İLK DÖNEM GECİKMELİ ÖDENDİ

Bakanlığın, buzağı desteklemesinde ilk dönem ödemelerini gecikmeli olarak yaptığını, ikinci dönem destekleme ödemelerini ise mayıs – temmuz aylarında yapacağını vadetmesine rağmen; bu desteklemeleri hala ödemediğini belirten CHP Karaman Milletvekili Ünver; “Tarım Bakanlığı neredeyse 2019'un sonuna gelmemize rağmen, geçen yılın buzağı desteklemelerini hâlâ tamamlamamıştır.” dedi.

DESTEKLER YETİŞTİRİCİNİN CAN SİMİDİ

TBMM’de yaptığı konuşmasında arıcılık ve sürü yöneticisi istihdam desteklerini de gündeme getiren Ünver konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “Birçok desteklemede olduğu gibi geçen yıl kovan başına 10 lira olarak ödenen, bu yıl ise 15 lira olarak ödeneceği söylenen arıcılık desteklemeleri ile ilgili tebliğin mayıs ayında yayınlanması ve buna göre ödemesinin yapılması beklenen sürü yöneticisi istihdam desteği yani çoban desteğinde de herhangi bir gelişme olmamıştır. Yetiştiricilere can simidi olan bu desteklemelerden eğer vazgeçilmeyecekse ödemeleri ne zaman yapılacak?”

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 13 Ekim 2019, 15:55
YORUM EKLE
YORUMLAR
Şenel Tüfekci
Şenel Tüfekci - 2 yıl Önce

buğzalar inek oldu nerede bu destek ler sayın bakan ne kadar yakın hurun köle çiftçi ye

Ep
Ep - 2 yıl Önce

Iyiki muhalefet var bu ulkede muhalefet te olmasa ne buzaga desteklerinden ne sut desteklerden haberi var bu hukumetin

Muammer kayacioglu
Muammer kayacioglu - 2 yıl Önce

Iyi bari bizim derdimizi bilen bir vekilimiz varmiş ..

Za
Za - 2 yıl Önce

Sabah çifçi tv ye açıklama yapmış bakan, çok yakında müjdeli haber vericez demiş

Mustafa
Mustafa - 2 yıl Önce

Sayin Bakanin ciftciyle ilgisi yok ...o milletvekili olma derdinde

Za@ sen haber icerigini iyi anlamamissin
Za@ sen haber icerigini iyi anlamamissin - 2 yıl Önce

Bakan pek yakinda diyerek konuyu hemen kapatti aciklamasinda. Sanirim halen daha konu gundemde degil. Yakin zaman bakan beye gore cok uzakta.

DraGon
DraGon - 2 yıl Önce

kaldırın şu destekleme saçmalığını...millete balık verme balık tutmayı öğret...herkes hazıra , avantaya alıştı...

Metin yalçinkaya
Metin yalçinkaya @DraGon - 1 yıl Önce

Öyle bir tarım bakanımız varki tarımdan başka her işe karışıyor bu kadar başarısız bir tarım bakanı gelmedi buzağıkar inek oldu belki buzapıların buzapısına destek yetişir çiftçi perişan hayvanımız para etmiyor et yine tavan yapmış üretici tefeciye teslim edilmiş hükümet çiftçiyi hayvancıyı resmen intiharlara yönelmek için elinden gelen her şeyi yapıyor iş adsmlarından başka kimseyi düşündüğü yok çiftçi perişan can çekişiyor

Elbette
Elbette - 2 yıl Önce

Bir yiğit çıkar ve öder.


banner151

banner251