Dertli süt üreticisi Bakan Pakdemirli’ye teşekkür etti!

Süt üreticisi Ali Ekber Özbey'in, yaşadıkları sıkıntıları yetkililere duyurmak için çektiği videonun Tarımdan Haber'de yayınlanması üzerine Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli harekete geçerek, süt üreticisinin sıkıntılarının giderilmesini istedi. 

Özbey, Tarımdan Haber’e yaptığı değerlendirmede sorunlarına duyarsız kalmadıkları için Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli başta olmak üzere Hayvancılık Genel Müdürü Zekeriyya Erdurmuş’a, Kahramanmaraş Tarım ve Orman İl Müdürü Mustafa Bozkurt’a ve Afşin Tarım ve Orman İlçe Tarım Müdürü Muttalip Kurt’a teşekür etti. 

Kahramanmaraş Tarım ve Orman İl Müdürü Mustafa Bozkurt’un çiftlikte incelemeler yaparak sorunlar hakkında kendisiyle görüşeceğini dile getiren Özbey, bu görüşmenin olumlu sonuçlanmasını beklediklerini söyledi. 

Çifti ve yetiştiricimiz sıkıntılı bir süreçten geçiyor. Bu süreçte yaşanılan sorunlara çözüm bulunması amacıyla siz de sorun ve taleplerinizi kısa bir video çekerek sosyal medya hesapları üzerinden Tarımdan Haber’e gönderebilirsiniz.  

YORUM EKLE
YORUMLAR
Bozo
Bozo - 2 yıl Önce

İşte budur, İl müdürlüğü tek tek işletme düzeyinde sorunları nesnel olarak tespit edecek, çözüm ve bütçe teklifinde bulunacak Bakanlık programlandıracak, herhalde yalın sistem böyle bir şey galiba

Abdullah
Abdullah - 2 yıl Önce

Sayın bakan bırakın bu yapmacık işleri. Yardim için herkesin ölen ineğinin başında ağlamasını mı, yoksa video çekip göndermesini bekliyorsunuz.

beytullah değirmenci
beytullah değirmenci - 2 yıl Önce

sadece kahramanmaraş'a özgü bir sorun değil Türkiye genelinin sorunlarına eğilmesi lazım sayın bakanımızın tüm süt üreticileri dertli.

Ali
Ali - 2 yıl Önce

Çiftçiyi, üreticiyi, ekmeğe muhtaç ettiler,şöyle desdek böyle desdek, milliyiz yalanlari,her şeyde dünya bilmem kacinciyiz,nameleri gerçek ... Türk çiftçisi bitirildiği,

Hakan
Hakan - 2 yıl Önce

Bu adamın sorunu çözüldü veee hayvancılık kurtuldu. Eşref reklamını yaptı.

Üzeyir gonce
Üzeyir gonce - 2 yıl Önce

Çözer se bakan çözer il müdürü nün yetkisi ne ki

Eskilli
Eskilli - 2 yıl Önce

Çiftlikte sorunlara bakılıp çözüm üretilecekmiş.Bu sernenişten bunumu anladınız.Hadi hayırlısı nasıl bir çözüm çıkacak merakla bekliyorum,Türk hayvancılığı nereye gelecek hadi hayırlısı.

Senol
Senol - 2 yıl Önce

Bakanımıza sorsanız, üretimde vs, hep dünya bilmem kaçıncı sırada yer alıyoruz, ben garip bir çiftçi ureticiyim, geceleri uyku uyuyamıyorum. Gergin borçlar artıyor, girdiler alabildiğine arttı, ama ürünlerimiz,para etmiyor,zarardayiz ,bizler mezara girincemi çözüm bulacaksınız,ithal ithal, yaktiniz bizi,milyonlarca çiftçi ailesi zor durumda, bunun elbet Allah katında bir vebalı vardır.yonetenler yinede siz bilirsiniz.


banner34
banner223
Bu hayvanlar benimle ölüme gider!
Bu hayvanlar benimle ölüme gider!
  • 1.1B kez görüntülendi.
Karpuz üreticisinin TARSİM tepkisi!
Karpuz üreticisinin TARSİM tepkisi!
  • 2B kez görüntülendi.

banner251