Vurulan çiftçinin ardından Beypazarı ayağa kalktı

Beypazarı'nda çiftçiler ayağa kalktı. Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) yakınlarından traktörüyle polisin dur ihtarına uymayan Beypazarlı Aydın Sakarya ayağından vuruldu. Beypazarlı çiftçiler gözaltındaki Sakarya'ya destek için toplanınca polis zor anlar yaşadı.

Vurulan çiftçinin ardından Beypazarı ayağa kalktı
banner200

Beypazarı'nın mahalle ve köylerinden akşam saatlerinde onlarca traktörle ilçe girişinde buluşan yaklaşık 100 çiftçi, 'çiftçi dostu' diye adlandırdıkları Aydın Sakarya'ya destek vermek istedi. Aydın Sakarya'ya destek veren çiftçiler, üreticinin ektiği tüm ürünlerin tohumunu İsrail tarafından ürettiğini ve vatandaşların organik ürünlerden uzaklaştırılmasını protesto etmek istediğini anlattı.

İSRAİL BÜYÜKELÇİLİĞİ'NE GİDİYORDU

Eylem yapmak isteyen grup, Aydın Sakarya'nın İsrail'in ürettiği bu tohumla Türk insanına zarar verdiğini ve genleriyle oynanmış tohumlarla ülkeye zarar vermesini protesto etmek için Ankara'ya gittiğini ifade ederek, kısa süreli Beypazarı ilçesinde kendisinin hala gözaltında tutulmasını protesto etmek istediklerini söylediler. Beypazarı Bostancılar Odası Başkanı Ahmet Gencer, çiftçileri ikna etmeye çalışarak, şunları kaydetti: “Yıllardır kendisini çok yakından tanıyoruz. Hak aramak tepki koymak veya bireysel manada bununla ilgili 'İsrail Büyükelçiliği'ne gidiyordum' diyor ama amacı köylünün, çiftçinin, emekçinin, bostancının sıkıntılarını dile getirmek ve bunu Meclis'e duyurmak. Aydın Sakarya üzerine düşeni yaptı. Biz de burada toplanarak şu anda burada durarak Aydın'a sahip çıkmış oluyoruz zaten. Hepiniz sosyal medyada bunları dile getirip sahip çıktınız" ifadelerini kullandı.

Grup, ikna edilerek mahalle ve köylerine gönderildi.

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 05 Haziran 2019, 23:27
YORUM EKLE
YORUMLAR
Düşündürücü
Düşündürücü - 3 yıl Önce

Çiftçiyi kutluyorum. Mehdi bey ve ekibi ardından gelenlerde hep o bölgeye yatırım yapıp Türk tarımın gözardı etti. Tarımın bu hale gelmesinin sebebi onlardır.

- 3 yıl Önce

Çiftçi sahip arıyor çiftçi bitti bu sesi duyun Allah aşkı için

- 3 yıl Önce

Durum bitik çok fahim

- 3 yıl Önce

Ne varsa doğuya verdiler Anadolu çiftçisinin içini boşalttılar

- 3 yıl Önce

Siz inandınız mı bu çiftçimizin İsrail i protesto etmek için gittiğini. Çiftçi yohum gübre alıp tarlasını ekemedi bu duruma tepki için gidildi oraya hala gerçekleri gizlemek için bahaneler üretiliyor

Köylü
Köylü - 1 yıl Önce

Bu ulkede adeletteki terazi bozulmus hakkini bile arayamiyorsun onun icin adamin o kadar cani yanmiski traktorle oraya gitmeyi goze aalmis

banner151

banner251