Tarım fuarına katılan Cumhurbaşkanı yuhalandı

Tarım sektörünün büyük önem taşıdığı Fransa'da, geleneksel tarım fuarı bir protestoya sahne oldu. Çiftçiler, Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'u yuhaladı. Macron protesto üzerine kendisini yuhalayan çiftçilerin yanına gidip uzun uzun sohbet etti.

Tarım fuarına katılan Cumhurbaşkanı yuhalandı
banner200
banner217

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, tarım fuarında öfkeli çiftçiler tarafından yuhalandı. Duvar'ın haberine göre, seçim kampanyasında 5 milyar euroluk tarım yatırımı ve üreticilerin zararına satış yapmaması için fiyatlandırma politikası vaat eden Macron, bunları yerine getirmediği için öfkeyle karşılandı.

Tarım sektörünün büyük önem taşıdığı Fransa'da, siyasi liderlerin her yıl düzenlenen Salon de l'Agriculture isimli fuarda boy göstermesi neredeyse bir zorunluluk olarak görülüyor. Hal böyle olunca, fuar sık sık protestolara sahne oluyor. Eski Cumhurbaşkanlarından Nicolas Sarkozy de aynı fuarda kendisiyle tokalaşmak istemeyen bir çiftçinin protestosuna öfkelenmiş, “S… git" (Casse toi) diye küfür edince tepki çekmişti.

Macron ise kendisini yuhalayan çiftçilere daha 'ılımlı' yaklaştı. Macron, artan üretici fiyatları, Avrupa Birliği ile yapılan ticaret görüşmeleri nedeniyle öfkeli olan çiftçiler kendisini yuhalayınca yolunu değiştirdi ve protestocularla uzun uzun sohbet etti. Yuhalayan çiftçilerden Thibault Guybert ise Reuters'a açıklamasında, cumhurbaşkanını atacağı adımlarla değerlendireceklerini ve daha büyük eylemlerin düzenlenme ihtimali olduğu söyledi.

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
- 2 yıl Önce

Louvre inek dışkısı döküp protesto düzenleyen çiftciler bunlar. Bizim gibi dedikodu ile iş yapmıyorlar.

banner151

banner251