Pamuk üreticileri desteklerini bekliyor!

Şanlıurfa'da birçok pamuk üreticisi, pamuk desteklerinin ödenmemesinden dolayı mağduriyet yaşıyor. 3 ay önce ödenmesi gereken pamuk destekleri, Maliye Bakanlığı'nın çırçır fabrikalarının kestiği faturaları incelemeye almasından dolayı askıya alınmıştı. Faturaların üzerindeki çalışmanın uzaması pamuk üreticilerinin mağduriyetini artırıyor.

Pamuk üreticileri desteklerini bekliyor!
banner200

ÖZEL HABER

Tarımdan Haber'i arayan üreticiler, Ramazan Bayramı öncesinde almaları gereken destek ödemelerinin hala kendilerine ödenmediğini belirterek, Bakan Faruk Çelik'ten yardım istediler. Kendilerinin cezalandırıldığını ifade eden üreticiler, şunları kaydetti: “Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı destek ödemeleri ile ilgili Tarım İl Müdürlüğü'nün gönderdiği icmalleri onayladı. Ancak faturayı kesen çırçır fabrikaları Maliye Bakanlı'ğı tarafından incelemeye alındığı için destekler bize ödenmedi. Burada bir usulsüzlük varsa bizim kabahatimiz ne? Üç aydır biz neden bekletiliyoruz? Sayın Bakanımız Faruk Çelik'in bu konuya bir el atmasını istiyoruz. Bir bayram daha geldi ama bizim sorun hala çözülemedi."

Diğer yandan destek ödemelerini alamamalarından dolayı da DEDAŞ ile de bir anlaşmaya varamadıklarını ifade eden üreticiler, “DEDAŞ bizimle anlaşmaya gidin diyor. İyi de destek ödemelerini biz daha alamamışız ki neyin anlaşmasını yapalım. Cebimizde paramı var?" şeklinde yaşadıkları mağduriyeti dile getirdi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mağdur
Mağdur - 5 yıl Önce

Teşekkürler Tarımdan haber sesimiz oluyorsunuz

Magdur
Magdur - 5 yıl Önce

Ndn o ikiyüz kişi alamadı 200 değil bine yakın çiftçi almadı veleyki bir çiftçi alamadı ndn almadı burda çiftçinin gözü kulagı olan Tarımdan haberi lekeliyelemzsiniz sizin gibi duyarsız birininde takip etmsi çokta önemli değil tekrar teşekkürler Tarımdan haber

taeımdan haber sınıfta kaldı
taeımdan haber sınıfta kaldı - 5 yıl Önce

Tarımdan haber şanlıurfada pamuk desteklemesi ne zaman ödendi,ne kadar ödendi ve kaç çiftçi desteklemesini aldı tarım il müdürlüğünden sorup sonra haber yapman gerekmez mi.pamuk çiftçisi desteklemesini alalı aylar oldu.doğrudur belki 200 civarında alamayan var.bunlarda en kısa surede alacaktır.haberinizde bahsini ettiğiniz nedenden dolayı pamuk desteklemesinde bir ödememe yok.bu haberle tetikçi olduğunuzu, asparagas haber yaptığınızı anladım.sizi takip ediyordu.ama yakan haber yapan bir siteyi takip etmem ve ettirmem.lutfen il müdürlüğünden bilgi alıp haberinizi düzeltin.güven önemlidir.haber doğru ise haberdir.tetikçi olmayın.

banner151

banner251