MHP Lideri Bahçeli: Şeker tartışmasına girdi!

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ayçiçek yağı ve şeker fiyatında yaşanan artışla ilgili konuştu. Şeker fiyatında yaşanan artışı pis bir kumpas olarak değerlendiren Bahçeli, “Fiyat artış beklentisi, şeker stoklayan fırsatçıların gözünü hırs bürümesi birden bire şekeri tartışmalı hale getirmiştir. Şu anda şeker eksiği değil fazlası mevcuttur” dedi.

MHP Lideri Bahçeli: Şeker tartışmasına girdi!
banner282

Partisinin TBMM Grup Toplantısı’nda konuşan Bahçeli, tarım kentlerinin kurulması gerektiğini ifade ederek, “Ülkemizde gıda güvenliği çağdaş normlara ulaştırılmalıdır. 2. stratejik tedbir olarak enerji arz güvenliğinin temin edilmesidir. Bizim enerji politikamızın temel amacı şudur; Yerli enerji kaynaklarının verimli kullanılması, yeni enerji teknolojilerinin üretecek yetkinliğe ulaşılması. Karadeniz'de keşfedilen doğal gaz kaynağı, Doğu Akdeniz'de bulunacak yüksek rezerv ülkemizin elini güçlendirecektir. Türkiye hiç kimseye el açacak, ona buna minnet edecek bir ülke değildir. Türkiye tahıl harmanıdır. Milli seferberlik ruhuyla stratejik tehditlerin önüne geçilmesi herkesin müşterek görevidir” ifadelerini kullandı.

ŞEKERDE STOK TARTIŞMASI

Bahçeli, şeker fiyatında yaşanan artışla ilgili, şunları kaydetti;

Ayçiçek yağından sonra şeker fiyatlarında yaşanan artışların gerçekçi bir dayanağı yoktur. 2 hafta içinde 7 liradan 19 liraya çıkması pis bir kumpasın dış bağlantıyla servis edilmesinden başka bir şey değildir. Fiyat artış beklentisi, şeker stoklayan fırsatçıların gözünü hırs bürümesi birden bire şekeri tartışmalı hale getirmiştir. Şu anda şeker eksiği değil fazlası mevcuttur. Dini imanı para olan çıkarcılara mutlaka hesap sorulmalı, bunların yırtık yakalarından tutulmalıdır. Ortalığı karıştırmaya çalışanlar bugün farklı ürünlere bel bağlamışlardır. 2023'e kadar bu karanlık kampanya hız kesmeyecek, farklı boyut ve içeriklere bürünerek tehdide devam edecektir. Bunlar Türkiye'nin karşısına dizilen husumet aktörleridir. Zillete düşüp fiyat artışlarından siyasi propaganda konusu çıkarmaya heves edenleri asla iyi niyetli göremeyiz.”

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 29 Mart 2022, 19:19
YORUM EKLE
YORUMLAR
SON ŞANSIN DEVLET BEY'İM..!
SON ŞANSIN DEVLET BEY'İM..! - 2 ay Önce

Bir başka yorumda yazılanlar dikkatimi çekti. Evet ben de soruyorum Bakanlık Yönetimi içerisinde (İller dahil) bu FETÖ geçmişi olanların Ülkücü ve Milliyetçi Personelle ne alıp veremediği var? Hadi FETÖ geçmişi olmayanlar var diyelim, onlar da Ak Parti'nin bürokratı. Yine soruyorum Ak Partili bürokratların Ülkücü ve Milliyetçi Personelle ne alıp veremediği var? Tamam anladık DEVLET BEY'İM herhangi bir göreve veya bakanlığa talip değilsin. Sıkıntı yok. Ama kurumlardaki Ülkücü ve Milliyetçi Personele sahip çıkman gerekmiyor mu? Vahit Hoca'nın Bakanlık dönemi Son Şansın DEVLET BEY'İM..! Kullandın kullandın, kullanamadın TARIM CAMİASINDA SIKINTI BÜYÜK.....

Yalnız boz Kurt
Yalnız boz Kurt @SON ŞANSIN DEVLET BEY'İM..! - 2 ay Önce

Sankide kara borsacı ortakları var gibi duruyor görüntüsünde.

AK
AK @SON ŞANSIN DEVLET BEY'İM..! - 2 ay Önce

Türk Milliyetçilerini unuttular! İnsAllah hatırlarlar!!

Devlet Baba
Devlet Baba @SON ŞANSIN DEVLET BEY'İM..! - 2 ay Önce

Kurdu kuzuya bogduruyorlar. Ya il ilce teşkilatları tabanın rahatsızlığını Devlet beye iletmiyor yada sorunlar iletiliyor ama genel merkez umursamiyor. Türk Milliyetçilerine bu düşmanlığın sebebi nedir? Ülkücülere kim sahip çıkacak? Bende MHP teşkilatlarından cevap bekliyorum.

Yalnız Boz Kurt
Yalnız Boz Kurt - 2 ay Önce

EymaşşAllah. Zeka mubarek. Kim bu sitokculara. Kimin yaveri. Kime güveniyorlar. Öyle asker bavulu gibi oturmakla olmuyor. Bu yy adamı yılanın deliğinde olsa bulunuyorda.sitoklanan kac binlerce ki piyasayı etkilediğini göre neden bulunmuyor. Bulacak babayiğitmiyok. Yoksa ic beş ufak tefek yakalar gibi yapın deyip yolmu veriliyor.

üretici
üretici - 2 ay Önce

ben uzaylılara sordum, bizde sitok yok dediler,siz o nu kendi yöneticilernize sorun bu zamanda öyle sitok felen olamaz kiprit kutusu değil ya yolda düşmüş desek diyorlar,,,kedimisali olmasın hem yapıp ta bağırmalar,,,

Cumhur
Cumhur - 2 ay Önce

Tarım ve Orman Bakanlığındaki fetö isbirlikcisi yapının ve fetö beslemelerinin milliyetçi ülkücü personel ile ne derdi var? Dertleri ne? Bunlar bu gücü ve cesareti nereden alıyor? Ülkücüye diş bileyen cakallar devrimciye ne yapmaz. Cumhur ittifaki sağlıklı bir sekilde büyüyecekse adalet şart. Birisi malum yapıya dur demeli aksi halde hep birlikte kaybedeceğiz. Allah devlete millete zeval vermesin. Amin.

Rozcan
Rozcan - 2 ay Önce

Sayın Bahçeli, şeker fabrikaları satılırken yoktunuz ortalarda, stok yapan da piyasaya fahiş fiyata mal satan da özelleşen fabrikalar. Bir nevi özelleştirmeye ses çıkarmayarak ortak olduğunuz için bu konuda sizin söz söylemeye hakkınız yok!

Mehmet..
Mehmet.. - 2 ay Önce

Madem şeker fazlamız var neden yüksek zamlardan bahsediliyor. Neden aracı firmalar tarafından satışa arz ediliyor. Fabrikanın ve çiftçinin kazanamadığını aracı firmalar götürsün diye mi

Hiç kusura bakmayın
Hiç kusura bakmayın - 2 ay Önce

Devlet Baba sizden
O kadar umutsuzum ki iki satır şikayet yazısı bile yazmak istemiyorum.
Kendi yumruğu yüreği yetmezleri AKP sopasıyla başımıza diktiniz.

sedaT
sedaT - 2 ay Önce

aynen şeker de yag da un da var ama fırsat cıların gözü doymuyo