Karaman’da Elma Üreticileri Bilgilendirildi

Karaman'da elma üreticilerine yönelik olarak Elma Yetiştiriciliği, Elma ve Kiraz Hastalık ve Zararlıları konularında İl Müdürlüğü toplantı salonunda bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Karaman’da Elma Üreticileri Bilgilendirildi
banner200
banner217

Toplantıya Karaman Elma Üreticileri Birliği Ahmet YILDIZ, Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürü Uğur ERKAN, Gıda ve Yem Şube Müdürü Fatih AYAZ, Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürü İbrahim ERKOL, teknik personel ve çok sayıda elma üreticisi katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Şube Müdürü Uğur ERKAN, Karaman elmacılığının genel durumu, sorunları ve İl Müdürlüğünün yaptığı çalışmalar hakkında bilgiler vererek toplantının Karaman elmacılığına, elma üreticilerine, ülke ve il ekonomisine katkı sağlamasını temenni etti. Toplantıya katkı sağlayan tüm kurum, kuruluş ve kişilere teşekkür eden ERKAN'ın ardından Çukurova Üniversitesi Ziraat Fakültesi Bahçe Bitkileri Bölümü öğretim görevlisi Profesör Doktor Ali KÜDEN "Elma Çeşitleri, Dikim ve Budama Sistemlerinde Gelişmeler" hakkındaki sunumunu yaptı. Profesör KÜDEN'in ardından Çukurova Üniversitesi Pozantı Meslek Yüksekokulundan Öğretim Görevlisi Burcu ÖZBEK "Elma ve Kiraz Zararlıları ile Mücadele" konusunda, Çukurova Üniversitesi Ziraat Fakültesi Bitki Koruma Bölümünden Yardımcı Doçent Doktor D. Soner Akgül "Elma Hastalıkları" konularındaki sunumlarını yaptılar. Sunumlardan sonra toplantı, elma üreticilerinden gelen soruların cevaplandırılması ile sona erdi.

YORUM EKLE
banner151

banner251