Kadın çiftçilere yeni bir kurs açıldı!

Eskişehir'de kadın kursiyerlere yönelik olarak 'Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Yetiştiriciliği' kursu açıldı. Kadın kursiyerlerin buradan aldıkları eğitimle yeni lavanta bahçeleri kurmaları amaçlanıyor.

Kadın çiftçilere yeni bir kurs açıldı!
banner200

Eskişehir'de İnönü İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından, İnönü Halk Eğitim Merkezi işbirliği ile Oklubalı Mahallesinde 'Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Yetiştiriciliği' kursu açıldı. Kursta 18 kadın kursiyere başta kekik ve adaçayı yetiştiriciliği olmak üzere, Eskişehir'de yetiştiriciliği yapılan tüm tıbbi ve aromatik bitkilerin yetiştiriciliği konusunda eğitim verilecek.

Kurs açılış programına katılan İl Tarım ve Orman Müdürü Emine Sever, Bakanlık tarafından yürütülen Itri ve Tıbbi Bitkiler ile Boya Bitkileri Yetiştiriciliğinin Geliştirilmesi Projesi kapsamında Eskişehir'de binlerce lavanta fidesinin dağıtılarak modern lavanta bahçelerinin kurulduğunu hatırlattı. Bu bahçeler sayesinde Eskişehir'de lavanta balı üretilmeye başlandığını belirten Sever, "İnönü ilçemizde de bu konuda demonstrasyonlar yapmak ve sözleşmeli üretim modeli ile üreticilerimizin gelirlerini artırmak istiyoruz” dedi.

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
- 3 yıl Önce

Yaaa şaka mı bu. Edirneden Karsa dek yurdumun her bi yanı lavanta tarlasına döndü

banner151

banner251