Kadın çiftçiler fotoğraf sergisini gezdi

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Eğitim Yayım ve Yayınlar Dairesi Başkanlığı tarafından bu yıl 7'ncisi düzenlenen Tarım ve İnsan Konulu fotoğraf sergisine Kahramanmaraşlı kadın çiftçiler yoğun ilgi gösterdi.

Kadın çiftçiler fotoğraf sergisini gezdi
banner200
banner217

Fotoğraf sergisini gezen ve fotoğrafları çok beğendiklerini söyleyen kadın çiftçiler, günlük hayatlarında yaptıkları işleri bu sergide gördüklerini, fotoğraflarda kendilerinden birer kare bulduklarını söylediler.

Kadın çiftçileri sergiye getiren Dulkadiroğlu İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü teknik elemanlarından Ziraat Mühendisi İnci Dumlupınar, "Bir sosyal faaliyet olması amacı ile bayan çiftçilerimizi fotoğraf sergisine getirdik" dedi.

Sergiyi gezen bayan çiftçilerden Fatma AKGÜL sergiyi beğendiklerini söyleyerek "en çok çilekte malçalama fotoğrafı beğendim, bende arazimde bu şekilde çilek yetiştirmeyi düşünüyorum" dedi.

İl Müdürlüğü teknik elemanları tarafından sergi hakkında bayan çiftçilere bilgi verilerek, önümüzdeki yıllarda Tarım ve İnsan konulu fotoğraf yarışmasına, Kahramanmaraşlı bayan çiftçilerinde katılım sağlamaları istendi.

YORUM EKLE
banner151

banner251