İnekleri telef olan yaşlı çifte yardım eli gecikmedi

Kütahya'da yıldırım isabet etmesi sonucu 8 ineğinden 5'i telef olan ve hayvanlarından başka geçim kaynağı olmayan yaşlı çifte, Burdur'daki bir hayvancılıkla uğraşan bir firma tarafından 3 gebe düve hediye edildi.

banner255
İnekleri telef olan yaşlı çifte yardım eli gecikmedi
banner200

Kütahya'da merkeze bağlı Akoluk köyünde yıldırım isabet etmesi sonucu 8 ineğinden 5'i telef olan yaşlı çiftin ölen ineklerine sarılıp ağlaması tüm Türkiye'nin yüreğini acıtmıştı.

Önceki gün telef olan 5 ineğine sarılıp ağlayan Hüseyin (66) ve Fatma Girkin (62) çiftine Burdur'da hayvancılık yapan bir firma tarafından 3 gebe düve hediye edildi. Sosyal medyadan ailenin durumunu öğrenen Burdur'da büyükbaş ithalatı yapan bir firma, yaşlı çifte 3 gebe düve hediye etme kararı aldı. Kamyona yüklenen gebe düveler, Akoluk köyüne getirilerek Girkin ailesine teslim edildi. Getirilen düveleri gören Fatma Girkin'in yüzündeki hüzün bir anda sevince dönüştü. Hayvanlar indirilirken büyük mutluluk yaşayan Girkin, "evinize hoş geldiniz" diyerek düveleri önce okşadı, sonra sarıldı. Zaman zaman da sevinçten ağlayan Girkin, "Allah'ım bir yandan aldın, diğer yandan verdin. Sana şükürler olsun Allah'ım" diyerek dua etti.

Fatma Girkin, Türkiye'nin her yerinden yüzlerce telefon geldiğini ifade ederek, "Dün çok üzüntülüydüm. Bugün çok mutlu oldum. Halkımızdan Allah razı olsun. Ölen ineklerimin yerine yenileri geldiği için çok sevinçliyim. Bize yardım edenlerin Allah ne muratları varsa versin" dedi. Büyükbaş ithalatı yapan firmanın sahibi Mustafa Kayalar da haberi medyadan gördüklerini, akabinde yönetim kurulu olarak aileye yardım etme kararı aldıklarını söyledi. Ailenin yıldırım isabet etmesi sonucu hayvanlarını kaybettiğinde yaşadıklarının kendilerini çok etkilediğini dile getiren Kayalar, "Şirket olarak bu ailemizin üzüntülerini paylaşarak, üzüntülerini sevince dönüştürmek istedik ve 3 gebe düveyi kendilerine bizzat hediye etmek için geldik" dedi.

Kayalar, "Fatma nineyi ve Hüseyin amcayı görünce onlar sevindiği için biz de gerçekten çok mutlu olduk. Basın mensuplarına da teşekkür ederiz. Eğer sizler bu durumu haber olarak yapmasaydınız, biz bu ailenin durumunu öğrenemezdik." diye konuştu. Hediye edilen düvelerin pasaportları da Mustafa Kayalar tarafından Girkin ailesine teslim edildi. Kütahya merkeze bağlı Akoluk köyünde önceki gün Girkin ailesinin 8 ineğinden 5'i yıldırım isabet etmesi sonucu telef olmuş, başka geçim kaynağı olmayan Hüseyin (66) ve Fatma Girkin çifti ölen ineklerine sarılarak ağlamıştı.

Kaynak Milli Gazete

YORUM EKLE
banner151

banner251