Hayali olan kültür mantarı yetiştiriciliğine başladı

Kahramanmaraş, Türkoğlu İlçesi Aydınkavak Mahallesinde ikamet eden genç çiftçi Serdar KARATAŞ, mevsimlik turizm işi yaparken, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının vermiş olduğu 30 Bin TL Hibe desteği ile hayali olan kültür mantarı yetiştiriciliğine başladı.

Hayali olan kültür mantarı yetiştiriciliğine başladı
banner200
banner217

Genç çiftçi projesi kapsamında faaliyete geçen işletmelerle ilgili açıklamada bulunan İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü İhsan Emiralioğlu, "Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığımızın genç çiftçi projesi kapsamında 30 bin TL hibe destekleri ile genç çiftçilerimizin hayallerinin gerçek olduğunu görmek bizleri mutlu ediyor, bizler de sahada teknik elemanlarımızca teknik destek konularında çiftçilerimizin yanında olacağız" dedi.

Genç çiftçi projesinden faydalanarak, kültür mantarı yetiştiriciliği yapmaya başlayan serdar Karataş; "Projeden faydalanarak işletmemi kurdum. İşletmemi kurmadan önce turizm sektöründe çalışmaktaydım, turizm bölgelerinde kültür mantarı dikkatimi çekti.

'Genç Çiftçi Projesi' ile fırsat bu fırsat diyerek kültür mantarı yetiştiriciliğine başladığını belirten Karataş, “Genç Çiftçi Projesi'den faydalanarak bir hayalimi gerçekleştirdim, bu hayalimin gerçekleşmesinde katkıları olan, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığına ve tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum" dedi.

YORUM EKLE
banner151

banner251