" />

Gündoğdu: Kendimi Yakarım

AK Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu ilginç bir açıklamada bulundu. Gündoğdu fındık konusunda yöneltilen soruya, GTHB'nı Eşref Fakıbaba ile konuştuğunu söyleyerek "Serbest piyasaya fındık sürerseniz Ordu meydanında kendimi yakarım', bu kadar net" dedi.

Gündoğdu: Kendimi Yakarım
banner200
banner217

AK Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu, fındık üreticisini mağdur etmeyeceklerini belirterek, “En son Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba ile birkaç görüşme yaptım. Kendisine dediğim şu; 'Serbest piyasaya fındık sürerseniz Ordu meydanında kendimi yakarım', bu kadar net” dedi.

Milletvekili Gündoğdu, fındık üreticisinin mağdur olmaması için bu yıl da Toprak Mahsulleri Ofisinin (TMO) devreye girdiğini hatırlattı. TMO'nun 150 bin tona yakın fındık aldığını belirten Gündoğdu, alınan fındığın serbest piyasaya sürülmesine izin vermeyeceklerini söyledi. En son Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba ile birkaç görüşme yaptığını ifade eden Gündoğdu, “Kendisine dediğim şu; 'Serbest piyasaya fındık sürerseniz Ordu meydanında kendimi yakarım', bu kadar net. Çünkü fındık serbest piyasaya satıldığı zaman elini ovuşturanlar, bu sefer üreticiyi tekrar mağdur edecekler. 10 liralık fındık düşecek 5 liraya. TMO devreye girmeseydi fındık 5-6 liraydı. AK Parti iktidarı asla üreticiyi mağdur etmeyecek. Üreticinin yanında olacağız. Bundan sonra da rekolte yüksek olursa devreye Toprak Mahsulleri Ofisi girecek ve fındık alacak. Elindeki fındığı da satmayacak. Kimse elindeki fındığı satacak diye beklemesin, elini ovuşturmasın. Bu fındığı sattırmayacağız" diye konuştu.

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Fındığa Ordulu sahip çıkar
Fındığa Ordulu sahip çıkar - 3 yıl Önce

Sayın Vekilim sizi tüm kalbimle kutluyorum fındığa cesurca sahip çıktığınız için

- 3 yıl Önce

Sonuçta katrilyonluk Fındık çürüsün mü Satışa kğ 10-12 tl den açarsın piyasa düşmez

banner151

banner251