Giresun’da genç çiftçilerin yatırımları takip ediliyor

Giresun İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Muhammet Angın, genç çiftçi projesi kapsamında ilde yürütülen çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Giresun’da genç çiftçilerin yatırımları takip ediliyor
banner200

Giresun ilinde yürütülen “Genç Çiftçi Projesi” çalışmaları konusunda Gıda,Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Dr. Muhammet Angın şu bilgileri verdi.

“Tarımda sürdürülebilirliğin sağlanması, genç çiftçilerin girişimciliğinin desteklenmesi, gelir düzeyinin yükseltilmesi, alternatif gelir kaynaklarının oluşturulması ve kırsalda genç nüfusun istihdamına katkı sağlamak amacıyla; Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından 2016 yılından itibaren uygulanmaya başlanan Genç Çiftçi Projeleri başarıyla devam etmektedir.

Giresun ilimizde 2016 yılında 231 Genç Çiftçi Projesi için 6 milyon 930 bin TL ödenek tahsis edilmiştir. Bu hibe desteği kullanılarak 128 adet büyükbaş hayvancılık, 46 adet küçükbaş, 46 adet arıcılık, 6 adet kanatlı, 3 adet kapama meyve bahçesi, 2 adet örtü altı tesis yapımı tamamlanmıştır. Bu tesisler İl ve İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğümüz teknik ekipleri tarafından düzenli olarak ziyaret edilmekte, faaliyet ve teknik yönlerden kontrol edilmektedir.

İlimizde bu yıl ise 238 adet Genç Çiftçi Projesi Bakanlığımızca onaylanmış ve 7 milyon 140 bin TL ödenek tahsis edilmiştir. Projelerin yatırım gerçekleşme iş ve işlemleri halen devam etmektedir.” dedi.

TARIMDAN HABER

YORUM EKLE
banner151

banner251