Genç çiftçiye büyükbaş ve küçükbaş tesis yapımı

Sinop'ta kırsal kalkınma yatırımları kapsamında Genç Çiftçi Proje uygulamaları devam ediyor. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından uygulamaya konulan Genç Çiftçi Projesinin Desteklenmesi programı kapsamında Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği tarafından temini gerçekleştirilen küçükbaş ve büyükbaş tesisleri yapıldı.

Genç çiftçiye büyükbaş ve küçükbaş tesis yapımı
banner200

Sinop Merkez, Ayancık, Boyabat, Dikmen, Erfelek, Durağan ve Saraydüzü ilçelerinde 1'er adet en az 70 metrekare alanda 8 baş kapasiteli tesis yapımı ve 3 adet büyükbaş hayvan alımı projesi yine Durağan ilçesinde 1 adet an az 100 metrekare alanda 80 baş kapasiteli tesis yapımı ve 20 adet küçükbaş hayvan alımı projesi olmak üzere toplamda 730 metrekare alanda 10 adet projenin tesis yapımı tamamlandı.

Proje içeriğinde yemlik, otomatik suluk, havalandırma sistemi ve gübre yolu gibi modern sistemler içeren çelik konstrüksiyon üzeri branda kaplama hayvancılık tesisi kurulumu gerçekleştirildi.

Proje ile tarımda sürdürülebilirliğin sağlanması, genç çiftçilerin girişimciliğinin desteklenmesi, gelir düzeyinin yükseltilmesi, alternatif gelir kaynaklarının oluşturulması ve kırsalda genç nüfusun istihdamına katkı sağlamak hedefleniyor.

TARIMDAN HABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Yeni Baskan
Yeni Baskan - 4 yıl Önce

TKDK nin yeni başkanı Meral hanıma hayırlı olsun şimdiden.

- 4 yıl Önce

sakamı bu. yoksa biri bizle alay mı ediyor. bari kıl çatır yapsaydınız aslımıza dönerdik. hayvancılık değil evcilik oyunu mübarek

- 4 yıl Önce

ne kadar boş işler ülkesi olduk..

banner251