Genç Çiftçiye 30 bin TL Hibe

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından başlatılan, 'Genç Çiftçi Projesi' kapsamında, Aydın'da, ikinci yedek listede bulunan 6 genç çiftçi, 30 bin TL'lik hibe desteği almaya hak kazandı.

Genç Çiftçiye 30 bin TL Hibe
banner200

Aydın Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada, şunlar kaydedildi: "Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Kapsamında Genç Çiftçi Projelerinin Desteklenmesi programın, ilgili Tebliğ ve tebliğe dayanılarak Bakanlığımızca yayınlanan uygulama rehberine göre değerlendirme çalışmaları tamamlanmış olup, 27 Haziran 2016 itibari ile asil ve yedek listeler Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü web sitesinde, İl Müdürlüğü ilan panosunda ve ilçelerde İlçe Müdürlüğü ilan panolarında uygulama takvimine uygun olarak ilan edilerek İlçe Müdürlüklerinde sözleşme imzalanmıştır.

Sözleşme imzalama aşamasında 198 Genç çiftçiden 192' si ile sözleşme imzalanmış, 6 Genç çiftçi çeşitli nedenlerle sözleşme imzalamamıştır. Bu nedenle sözleşme imzalamayan genç çiftçilerin yerine, daha önce ilan edilen yedek listeden uygun olanların sırasıyla Asil listeye alınması gerekmektedir. Bu nedenle, İl Değerlendirme Komisyonunca belirlenen Ek Asil Listelerin 15-19 Ağustos 2016 tarihleri arasında askıya çıkarılarak, 22-26 Ağustos 2016 tarihleri arasında genç çiftçi ile İlçe Müdürlüğü arasında Sözleşme imzalanması gerekmektedir. Asil listeye alınan her yatırımcı için istenilen evrak listesi verilerek ve konu hakkında bilgilendirme yapılacaktır"

YORUM EKLE
banner151

banner251