Genç çiftçiler hibe desteği için imzaları attı!

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından 'Genç Çiftçi Projelerinin Desteklenmesi Programı' kapsamında Tunceli'ye 4 milyon 650 bin lira ödenek aktarıldı. Bu ödenek kapsamında Tunceli'de toplam 155 adet projeye destek verilecek.

Genç çiftçiler hibe desteği için imzaları attı!
banner200

2018 yılı Genç Çiftçi programından faydalanmaya hak kazanan genç çiftçiler ile İl Müdürlüğü arasında hibe sözleşmeleri imzalandı.

İl Müdürümüz Orhan Kakay: "Genç çiftçi desteklemeleri kapsamında uygulanacak projelerin, İlimizde kırsal kalkınmanın gelişmesine büyük katkılar sunacağına inanarak yürütmekte olduğumuz program kapsamında işsiz gençlerimizi hem üretime katılımlarının sağlanması hem de kendilerine istihdam sağlanması açısından mütevazı bütçeler ile sağladığı kazanımların çok değerli olduğuna inancım tamdır. Projeden faydalanacak çiftçilerimize ve ilimize hayırlı olmasını dileyerek, programdan emeği geçen başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN olmak üzere Bakanımız Sayın Bekir PAKDEMİRLİ ve Tunceli Valimiz Sayın Tuncay SONEL'e üreticilerimiz ve şahsım adına teşekkürlerimi sunar, tüm çiftçilerimize bol kazançlı, bereketli bir yıl olmasını temenni ederim" dedi.

TARIMDANHABER

YORUM EKLE

banner251