Genç Çiftçi Projesi Tanıtıldı

Bingöl Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından 30 bin TL hibeli Genç Çiftçi Projesi bilgilendirme ve tanıtım toplantısı Bingöl Belediyesi Kültür Merkezinde yapıldı.

Genç Çiftçi Projesi Tanıtıldı
banner200
banner217

Genç Çiftçi Projesi ile kırsalda yaşayan 18-40 yaş aralığındaki genç çiftçilerin bitkisel, hayvansal üretim ile yöresel ürünleri ile tıbbi ve aromatik bitkilerin üretimi, işlenmesi, depolanması ve paketlenmesine yönelik 30 bin liraya kadar hibe ödemesi yapılacağını, proje kırsalda tarımda sürdürülebilirliğin sağlanması, çiftçilerimizde girişimcilik ruhunun geliştirilmesi, gelir düzeyinin artırılması, alternatif gelir imkanlarının sağlanması, genç kırsal nüfusun istihdamını sağlayarak kırsaldan kente olan sağlıksız göçün önlenmesi amaçlanmakta.

Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Genç Çiftçi Projelerinin Desteklenmesi, nüfusu 20 binden az olan yerleşim birimlerine yönelik olacak. Uygulanacak projelere 30 bin liraya kadar hibe yoluyla destek verileceğini söyleyen Bingöl Tarım İl Müdürü Mehmet Yıldırım, projenin çiftçilere hayır ve bereket getirsin dileğinde bulundu.

Ardından İl Proje Birimi Sorumlusu Kırsal Kalkınma Destekleri kapsamında Genç Çiftçi Projesinin tanıtım sunumunu yaparak sunum sonunda çiftçilerden gelen soruları cevapladı.

YORUM EKLE
banner151

banner251