Flaş gelişme! Elektrik borcu olan çiftçilere destek ödemesi verilmeyecek!

Resmi Gazete'de yayımlanan tebliğe göre, elektrikten kaynaklanan borcu olan çiftçilere verilecek 2017 ekilişi fark destek ödemelerine bloke konulduğu bildirildi.

Flaş gelişme! Elektrik borcu olan çiftçilere destek ödemesi verilmeyecek!
banner200
banner217

Gazete Habertürk'ün haberine göre, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın Resmi Gazete'de yayımlanan tebliğine göre, elektrikte kayıp kaçak oranı yüksek illerin başında gelen Diyarbakır, Şanlıurfa, Mardin, Batman, Siirt ve Şırnak'ta tarımsal sulamada kullanılan elektrikten kaynaklanan borcu olan çiftçilere verilecek 2017 ekilişi fark destek ödemelerine bloke konulacak.

Çiftçiye ödeme yapılabilmesi için, elektrik dağıtım şirketinin borcun ödendiğini bankaya bildirmesi gerekecek. Bildirimden sonra destekleme ödemesi hak sahibine yapılacak. Çiftçi, borcun karşılığı bedelin elektrik dağıtım şirketinin hesabına aktarılmasını da talep edebilecek.

OSB'DE YEM BİTKİSİ YETİŞTİRME PLANI

Düzenlenecek muvafakatnameyle destekleme tutarından borç miktarı kadar olan bölüm, elektrik dağıtım şirketinin hesabına aktarılacak. Bu işlemden sonra varsa kalan tutar çiftçiye ödenecek. Şirket, borçlulara ait bilgileri ve miktarlarını gösteren listeleri, ödeme yapılmadan en geç 3 iş günü önceden bankaya iletecek.

Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgeleri (TDİOSB) Yönetmeliği de yenilendi. Buna göre, tarıma dayalı ihtisas organize sanayi bölgeleri, gelecekte yerleşim yerlerini olumsuz yönde etkilemeyecek şekilde planlanacak. Hayvancılık konulu alanın çevresinde yem bitkisi yetiştirilen tarım arazileri bulunacak.

TARIMDAN HABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
hiçbir babalığı gürmedık
hiçbir babalığı gürmedık - 3 yıl Önce

hem kuraklık var hede dicle elektrik vatandaşın elektriğini kesiyor ve hiç kimsede oralı olmiyor sağolasın sadece ceyda bölünmez biz mağdur çiftçilere sahip oluyor çiftçilik öldü sayın yetkililer ve herhalde büyle umursamazlık devam ederse korkarımki sadece kendimizi geçindirecek kadar ekeriz ve selam çiftçilrinde bir allahı var ne diyebiliriz.

banner151

banner251