Eşi çalışan genç çiftçi destek alamayacak!

Genç çiftçi desteğinde şartlar zorlaştırıldı! Genç çiftçi projesi kapsamında geçen sene eşinin sigortalı bir yerde çalışıp çalışmadığına bakılmıyordu. Ancak bu sene başvuru yapan kişi gibi eşinin de sigortalı bir iş yerinde çalışmama şartı getirildi. Eşi sigortalı bir iş yerinde çalışanlar, diğer bütün şartları yerine getirse de 30 bin liralık hibe desteğine başvuru yapamayacak.

Eşi çalışan genç çiftçi destek alamayacak!
banner200
banner217

Genç çiftçi desteğinde bu yıl şartların zorlaştırıldığı görülüyor.

Tebliğin yayınlandığı gün itibariyle 15 büyükbaş veya 50 küçükbaş hayvanı olanlar, 50 arılı kovanı olanlar, 30 bin lira hibe desteğine başvuramayacak.

Diğer yandan 2016'da genç çiftçi hibesi alanlar, hibe sözleşmesi iptal edilenler veya genç çiftçi projesi değerlendirme komisyonunca başvurusu reddedilenler ve projesi kabul edildiği halde sözleşme imzalamayanlar da bu destekten yararlanamayacak.

Bunun yanında, öğrenci, vergi mükellefi ve çalışanlar desteklere başvuru yapamayacak.

Bu yıl aranan şartlarda asıl dikkat çeken ise eşlerin ikisinin de sigortalı bir iş yerinde çalışmama şartının getirilmesi oldu. Genç çiftçi projesi kapsamında geçen yıl başvuru yapan kişinin eşinin sigortalı bir yerde çalışıp çalışmadığına bakılmıyordu. Ancak bu sene başvuru yapan kişi gibi eşinin de sigortalı bir iş yerinde çalışmama şartı getirildi.

TARIMDAN HABER

banner207
YORUM EKLE
YORUMLAR
- 4 yıl Önce

Bulgardan saman getir, kanada'dan mercimek al, bi tane türk tohum firmamiz vardi onun da 3te1ini git Güney Afrikalı sirkete sat,sattır. Milli tarım bu olsa gerek.

- 4 yıl Önce

hanımımın üzerinden genç çiftçi projesine başvuru yapmak istiyordum. Galiba şimdi karşımda 3 seçenek var
1-hiç başvuru yapmamak
2-1500 tl lik işimi bırakmak
3- Eşimi boşamak
sizce hangisi mantık lı ?????

sıgorta
sıgorta - 3 yıl Önce

İyi güzel dıyosunuzda genç çiftçi pırojesınden faydalana cagım diye ısı bırakayım hadi işi bıraktım pırojeden faydalanamadım nolacak çoluk çocuğumu devletmı besleyecek kesin çıkacaksa başvuru yapayım ısıde bırakayım sacccmallık bu kafayla et 45 değil 60 tl olur

- 4 yıl Önce

ıyı o zaman surıyelılere yapın anca onların ısıne yarar buyılkı destek nedemek 30000 lıralık destek ıcın ısımı bırakmak gerekıyor bu nasıl bır mantık onemlı olan hayvancılaga ve cıftcılege yoneltmek dıılmı bu ben calısırken esıde o ısle ılgılenemezmı ya ni bısıleriş vermemek ıcın elınızden gelenı yapıyonuz yuh sıze

- 3 yıl Önce

Kardeşim yapılıyorsa adam akılı yaplsın evde biri calışan olmasa ac kalacak o kadar şarta ne gerek var

banner151

banner251