Dondan etkilenen çiftçiye geçmiş olsun ziyareti

Tarım Kredi Kooperatifleri Malatya Bölge Müdürü Mustafa Altunok, Malatya ilinde meydana gelen doludan ve dondan kayısıları zarar gören kayısı üreticilerine geçmiş olsun ziyaretinde bulundu.

Dondan etkilenen çiftçiye geçmiş olsun ziyareti
banner200
banner217

Kayısının yoğun olduğu Akçadağ ilçesindeki kayısı bahçelerinde incelemelerde bulunan Bölge Müdürü Altunok, hasar tespiti yapan eksperlerden ve Akçadağ Tarım Kredi Kooperatifi Müdürü Mecit Çoban'dan bilgi aldı.

Bölge Müdürü Altunok; “2017 yılında Akçadağ Tarım Kredi Kooperatifince toplam 10,9 milyon TL prim ile sigorta kapsamına alınan bin 33 dolu ve don sigortası poliçesi sahiplerinden ürünleri zarar gören üreticilerin kooperatifimize müracaat ederek hasar kayıtlarını yaptırdıkları tespit edilmiştir. Sigorta yaptırmayan üreticiler için bu aşamada yapılabilecek fazla bir şey yok. Sigorta yaptırarak tedbirini alan üreticilerimizin ise Tarsim Sigortası yaptırarak riskleri minimize etmeleri bizim için teselli oldu.” ifadelerini kullandı.

Hasar gören çiftçilerin ziyaretine Akçadağ Kooperatif Müdürü Mecit Çoban ve Bölge Birliği Sigorta Servis Sorumlusu E. Ömer Çetinkaya da eşlik ettiler.

KAYNAK: E.Ömer ÇETİNKAYA / TARIM KREDİ

YORUM EKLE
banner151

banner251