Demirören’e verilen kredi çiftçiye neden verilmiyor?

Doğan Medya Grubunu satın almasından dolayı Demirören'e Ziraat Bankası'ndan 700 milyon dolar kredi verildiği yönündeki iddiaların yankıları sürerken, CHP Edirne Milletvekili Gaytancıoğlu'ndan verilen krediyi çiftçi üzerinden eleştirdi. Gaytancıoğlu, “Ziraat Bankası, çiftçiye vermediği 2 yıl ödemesiz 10 yıl vadeli krediyi gazete satışı için Demirören grubuna veriyor” dedi.

Demirören’e verilen kredi çiftçiye neden verilmiyor?
banner200

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Edirne Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Okan Gaytancıoğlu, Doğan Medya Grubu'nun Demirören'e satışına karşılık Ziraat Bankası tarafından verilen iki yılı ödemesiz 10 yıl vadeli krediyi çiftçi üzerinden eleştirdi.

Sosyal medya hesabı üzerinden krediye yönelik iddiaları eleştiren Gaytancıoğlu, “Ziraat Bankası, çiftçiye vermediği 2 yılı ödemesiz 10 yıl vadeli krediyi gazete satışı için Demiròren grubuna veriyor. Çiftçi borcu 100 milyara dayandı. Yandaşları kayıracağınıza birazda köylünün perişan halini görün. Türkiye'yi samana muhtaç ettiniz, yandaşları zengin ettiniz.”

Odatv'nin haberine göre kamu bankası olan Ziraat Bankası, 5 Nisan 2018 tarihli 10/10 sayılı yönetim kurulu kararıyla Demirören Medya Grubu'na kredi verilmesine onay verdi. Demirören Medya Ticaret A.Ş.'ye verilen kredinin miktarının 700 milyon dolar olduğu ileri sürüldü.

Ziraat Bankası İstanbul Kurumsal Şubesi tarafından sağlanan kredinin şartları tartışma neden oldu. Kredinin şartları 10 yıllık bir geri ödeme sürecini içeriyor. Buna göre ilk 2 yıl Demirörenler bankaya ödeme yapmayacak.

CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklama ile Ziraat Bankası tarafından Demirören'e verilen krediyi çiftçiyi örnek göstererek eleştirdi.

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Kredi
Kredi - 3 yıl Önce

Eğer bu söylentiler doğruysa bu iktidar partisine yazıklar olsun, gerçekten türk çiftçisi resmen bankaların kölesi olmuş vaziyette,ama bu söylenen krediye bu koşullarda bu adamlara veriliyorsa benim bu ülkenin yönetimini daha fazla soyliycem Yok artık

Açıklanmalı
Açıklanmalı - 3 yıl Önce

Bu olay doğru mu değil mi ivedilikle ortaya konmalıdır. Odalar ve birlikler bu işin peşini bırakmamalı. Asıl maksadı ziraati desteklemek olan bir devlet bankası, her işi bitti de gazete alış satışı için kredisi mi eksik kaldı?

Getirin mazlumu
Getirin mazlumu - 3 yıl Önce

Çiftçi nin neye ses çıkardığı varki.doğru olsa ne yazar yanlış olsa ne.girmişiz bi borç batağına ömrümüzü heba ediyoruz.ekonomi sağlık sıhhat kimsenin umrumda değil .süslü laflar la içimizi hoş eden siyasiler oldugu sürece bu bataklıktan çıkamayız.

- 3 yıl Önce

Hoca senverdin çocuklarımıza. Üniversite dem seni biliyoruz

banner151

banner251