Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yükselen domates fiyatlarına karşı Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının tedbir almasını istedi.

" />

Cumhurbaşkanı Erdoğan, çiftçiyi uyardı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yükselen domates fiyatlarına karşı Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının tedbir almasını istedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, çiftçiyi uyardı!
banner200

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sosyal Güvenlik Kurumu Hizmet Binalarının Toplu Açılış Töreni'nde konuştu. Erdoğan, çiftçiyi tefecilere karşı uyardı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları kaydetti:

“Tarlada domates 1 lira, çarşıda 7-8 lira. Ne bu, arada olanlar kimler? İnsaf, insaf. Bu işe kesinlikle bir çözüm bulmamız lazım. Aracı-tefecilere lanet olsun derdik. Çiftçime sesleniyorum, 1 yıl önceden senin tarlanı satın alanlar noktasında dikkatli ol. Gıda, Tarım Bakanımızın tedbirini alması lazım.Planlarımızı buna göre yapacağız."

“Başbakanlığım döneminde fındıkta bu tür oyunlar oynadılar. Ona da alaverici derler. Fındığı depolara yığıp, parasını önceden ödeyenler vardı. Bunlar vatandaşa peşin para verip fındığı alırdı. O zaman arkadaşlara söyledim; bu iş bir yere gidiyor. Gelin devlet olarak depolar kurup, fındığı biz alalım, parasını vatandaşa biz verelim, hiç olmazsa vatandaş sömürülmesin. Vatandaş nedense bazı şeyler o anda aklına yatmıyor mu, ne oluyordu, gene alavericiye gidiyordu. Bu konuda bizim hassas olmamız lazım. Geçen sayın Putin'le görüşüp, 'Biz Rusya'ya domates satmak istiyoruz' dedim. Rusya tarafıyla çok sıkı ilişkileri kurup, ihracatımızı arttıralım diye arkadaşlara söyledim."

YORUM EKLE
YORUMLAR
Sayin Cumhur başkanım
Sayin Cumhur başkanım - 5 yıl Önce

Zirat bankalarına müfettiş yolayın çiftçiyi onlar tefeciye yoliyorbu bi gerçek

Tarım Kredi.
Tarım Kredi. - 5 yıl Önce

Çiftçinin tepesindeki en büyük tefeci Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri'dir. Maalesef başına kimi atarsanız atayım içerideki blok kurumun çiftçinin sırtından nemalanıp sömürmesine engel olamamaktır. Sayın Reis-i Cumhurumuzun kurumu derhal lav edip, hazine desteğini bitirerek Tarım Bakanlığı'nın altında Yen'i bir birim olarak adından da kredi kelimesini silerek Tarısal Destekleme birimi kurmalıdır. Başka türlü çiftçimizin tepesinden tefeciler eksik olmaz.

Ciftci
Ciftci - 5 yıl Önce

Sn Cumhurbskanim tarim kredide bahsedilen yolsuzluklara da el atsaniz artikta gariban ciftcinin hakki yenmese

Dekara alınan para
Dekara alınan para - 5 yıl Önce

Hem zirat odası.tarım ilce. Doya yaptırır ken para alıyor yani. Zirat odalari. Dakara 1.5o kuruş aliyor.niye soyduruyorsunuz.verin zirat odalar yapsin tıpkı tirafik fırsatlarını nasil noterler yapıyorsa zaten paramizi aliyorlar .yazıklar olsun soydurana soyanlara yazıklar olsun.

Tarim Kredi
Tarim Kredi - 5 yıl Önce

Karsıdan bakınca yeşil türbe içine girince tövbe Allah'ım tövbe...

- 5 yıl Önce

Sayın cumhurbaşkanım halimiz perişan çiftci tefecinin elinde bankalar krediyi kapattı vermek istemiyor çeşitli bahaneler üretiyor acilen şu işe bir elat saygılarımla.

- 5 yıl Önce

Sn.Devlet Başkanım Ziraat Odası ve Tarım kredi kooperatifleri soygun yerleri bize faydası yok gereğini yapın.Allah senden razı olsun.saygılar

- 5 yıl Önce

Bu destekleme olayı çığırından çıktı 2016 yılı destekleme ödemeleri yıl bittiği halde halen ödenmedi : ziraat odası bizlerden her yıl zamlı dosya parası almaktan başka ne işe yarıyor onuda anlamış değilim. Ilgili maakamlara duyurulur.


banner151

banner251