Çiftçiye 600 milyon lira destek ödemesi

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, tarımsal destekleme ödemeler kapsamında yarından itibaren üreticilere toplam 599,8 milyon TL'lik ödeme yapılacağını açıkladı.

Çiftçiye 600 milyon lira destek ödemesi
banner200
banner217

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, tarımsal destekleme ödemelerine ilişkin aşağıdaki açıklamayı yaptı:

"2016 yılı tarımsal destekleme ödemeleri kapsamında yarından itibaren üreticilerimize toplam 599,8 milyon TL'lik ödeme yapılacak.

Ödemeler kapsamında; genç çiftçi proje desteği için 100 milyon TL, IPARD için 90 milyon TL, kırsal kalkınma desteği için 65 milyon TL, tarım sigortası desteği için 50 milyon TL, hayvan gen kaynakları desteği için 40 milyon TL, iyi tarım desteği için 27 milyon TL, süt tozu desteği için 26 milyon TL, tarımsal yayım ve danışmanlık desteği için 17 milyon TL, sertifikalı tohum kullanım ve üretim desteği için 10 milyon TL, biyolojik mücadele desteği için 5 milyon TL, lisanlı depolarda ürün depolama kiralama için 1,3 milyon TL, süt desteği için 160 milyon TL ve AR-GE desteği için 8,5 milyon TL olmak üzere toplam 599,8 milyon liralık hibe desteği, yarın 18.00'den sonra üreticilerimizin hesaplarına aktarılacak.

Bu ödemelerle beraber yılın ilk 11 ayında çiftçilerimize toplam 10,87 milyar liralık destekleme ödemesi yapılmış olacak. Böylelikle 2016 yılı için üreticilerimize vermeyi planladığımız toplam 11 milyar 644 milyon TL'lik tarımsal hibe desteğinin yüzde 93'lük kısmını ödemiş olacağız. Geri kalan destek ödemeleri ise 20 Aralık sonrasında üretici hesaplarına aktarılmaya başlanacak."

YORUM EKLE
YORUMLAR
- 4 yıl Önce

Sayın Bakanım. Bir müjde ver bu birliklere para odemeyelim

- 4 yıl Önce

Destek için teşekkürler. Bir de birliklere odalara üyelik mecburiyetini kaldirirsaniz çok iyi olacak. Tohumculara, odalara bize hiç faydası olmayan paraları odemeyecegiz. Bugün hepsi antalyada memurlarına beraber fuar bahanesiyle en lux otellerde bizim paralarimizla egleniyorlar.

- 4 yıl Önce

Saat18 destek falan yok nezaman yatar

odalar
odalar - 4 yıl Önce

sayın bakanım çks işlemini yaptırmak için çok çile çekiyoruz bir muhtar artı ıkıde aza oda neyse ziraat odasına gidiyoruz sonrada il ,lçe tarıma bunlar bize eziyet ya odalar kalksın yada onlar versın çks yi
ÇKS teknolojıyı kullanarak her çitçinin başvurması için bir çalışma başlatılırsa seviniriz

kosgeg
kosgeg - 4 yıl Önce

Budesteyinden dolayi devletimize tesekkurlerimisunuyorum

Fındık destek
Fındık destek - 4 yıl Önce

Kalan fındık destekleri ne zaman

Sertifikali tohum(Aspir)
Sertifikali tohum(Aspir) - 4 yıl Önce

Sertifikali tohum destekleri ödenecek diyor hala bisey yok gecen ay icmal cikmisti ne zaman yatar aceba

banner151

banner251