Çiftçinin su kaynaklarında sevindirici haber

Hükümet, gelen tepkiler üzerine çiftçinin sulama birlikleri aracılığıyla kullandığı suların özelleştirilmesinde geri adım attı.

Çiftçinin su kaynaklarında sevindirici haber
banner200

DSİ Kanunu Tasarısı TBMM Tarım Komisyonunda kabul edildi. Çiftçinin tarımda kullandığı su kaynaklarının özelleştirilmesiyle ilgili madde tasarıdan çıkarıldı.

'Sulama hizmetlerinden yararlanacakların su aboneliği sözleşmesi imzalamaları ve çiftçilerin tarlalarına sayaç takılmasının uygulamada sorun yaratacağı, sulama tesislerinin özel sektöre devredilmesinin de çiftçiyi zor durumda bırakacağı' gerekçeleriyle bu hükümleri düzenleyen 5. ve 6. madde tasarıdan çıkarıldı.

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
- 3 yıl Önce

Sayın reisicumhura bilgi veriyorum. Cumhurbaşkanım Tarım Bakanlığındaki cemaat referanslı müdür sayısını bilseniz şaşırır küçük dilinizi yutarsınız.Kimse kılını kıpratmıyor. Müdürler birbirini fetö soruşturmalarında akladı. Sendikacılara sorsanız bakanlıkta hiç fettullacı müdür yok derler. Fetöcüler hep alt tabaka memur çıktı nedense. Kim inanır buna. Sendika bürokrasi elele vermiş. herkesi uyutuyor. Tabanda çok tepki var haberiniz olsun.

- 3 yıl Önce

mersine il müdürü istiyoruz sayın bakanım sizden

banner151

banner251