Çiftçilerin kredi borçları erteleniyor

Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği, doğal afetlerden zarar gören çiftçilerin kredi borçlarını her yıl olduğu gibi 2016 yılında da erteleyecek.

Çiftçilerin kredi borçları erteleniyor
banner282

Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği, doğal afetlerden zarar gören çiftçilerin kredi borçlarının her yıl olduğu gibi 2016 yılında da Tarım Kredi Kooperatifleri tarafından erteleneceğini duyurdu.

Tarım Kredi'den yapılan yazılı açıklamada, Birliğin, 6736 sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin Kanunda belirtilen yapılandırma kapsamında olmadığına dikkati çekilerek, Tarım Kredi Kooperatifleri ortaklarının da bu kapsama dahil edilmesi için TBMM Hükümet ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı nezdinde girişimlerin devam ettiği kaydedildi.

Konuyla ilgili gerekli düzenlemelerin yapılmasının beklendiğine dikkat çekilerek, "Tarım Kredi Kooperatiflerinin borç erteleme kapsamında olmadığı ile ilgili haberler gerçeği yansıtmamaktadır. Teşkilatımız hakkında asılsız haberleri yapan ve gerçeği yansıtmayan beyanatta bulunanlarla ilgili yasal haklarımız korunacaktır" değerlendirmesinde bulunuldu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Erteleme
Erteleme - 5 yıl Önce

Nereye kadar daha kaç sene ertelenecek, her halükarda bu ıygulama ile borç ödenecek...,Halbuki fedakarlığın her türlüsüne katlanan , zararınada olsa her şartta üreten çiftçilerimizinden ana para borcunu ödeyenlerin faizleri hazinece silinse yada en fazla ana kadar aizin üstü silinmek suretiyle can suyu verilse çok iyi olur. Bu gidişle ertele ertelene bu borç ödenmez hale gelir, kredi kıruluşları finans sıkıntısına düşer,yeni ürftim dönemi için kredi teminı dahi yaşanabilir. Devlet yetkililerinini , odalarınve diğer paydaşların bu konuya dikkatlerini çekiyorum.
Verimli üretim bol kazançlar dilerim.

ERTELEME OLURSA IYI OLUR
ERTELEME OLURSA IYI OLUR - 5 yıl Önce

BİZLER AFYONKARAHİSARDA ÇİFTÇİLİK YAPAN ÜRETİCİLERİZ. BU YIL BUĞDAY VE ARPADA VİRUS HASTALIĞI NEDENİ İLE MAHSUL DEKARDA ÇOĞU TARLADAN 3 İLE 5 ÖLÇEK(Yani 48 ile 75 kg) arası BUĞDAY GELDİ ARPADA AYNI ZATEN 2 ÖLÇEK BUĞDAY İLE 2,5 ÖLÇEK DEKARA YAKLAŞIK TOHUM ATAN BBİR ÇİFTÇİ NASIL GÜBRA MAZOT EMEK VE KİRA GİRDİLERİNİ KARŞILASIN BU SENE BU ZARARLI HASTALIĞA BİR İLAÇ BULUNAMADI . BORÇLAR ERTELENMEZ İSE ÇOĞU ÇİFTÇİ KARDEŞİM MAKİNA EKİPMANINI SATIP ÖDEMEK ZORUNDA KALACAK İLGİLİ VE YETKİLİ BÜYÜKLERİMİZDEN BU ERTELEMENİN TARIM KREDİ VE ZİRAAT BANKASI OLARAK ERTELENİRSE TÜM ÇİFTÇİ KARDEŞLERİMİZ BİRAZ OLSUN RAHAT NEFES ALIR. BEREKETLİ GÜNLER VE BOL KAZANÇLAR DİLERİM. TARIM KREDİ AİLESİ OLARAK MEMNUNUZ. SAYGILARIMLA

tarım  kıradi  kopretifleri
tarım kıradi kopretifleri - 5 yıl Önce

tarım kıradi kopretifleri borç erteleme yapmıyor ve cok mağdur durumda tüm çiftçilerimiz bir sefere mahsus faizler silinip kalan ana paralarda 5 yıla yayılırsa ozman biraz olsun rahatlarız .herkesin şu anda borç faizleri silindi bu haksızlık asıl türkiyenin karnını doyura çiftçilerimiz ama emin olalım bakanımız bu sıkıntıları ne zirat odaları nede bir başka tarım il müdürleri söylemiyor müdürüm havası var yalnız ama yazık bakanım sesimizi duyacak eminim

çifçi
çifçi - 5 yıl Önce

milli gelirden en az pay alan çifçi ler dir bankalara tarım krediye ipotekledik tarlaları faize ve kdv ötv gibi şeylere çalışıyorum bu düzen degişirmi güçlünün zayıfı ezdigi düzende vicdansız kişilerin ellerine de düşdügümüz için karın doyuru ekmege çalışacaz gibi duruyor saygılar

- 5 yıl Önce

Yııllardır yanlış ıygulamalar.garip çiftçi tarla veya ineğini satıyor borcunu odemekti.Tecrübe ettip 1979 yılından beri hep hali iyi olanlar bu borç affından faiz indiriminden yararlanıyor.Garip çiftçinin hakkı ensesi kalınlara gidiyor KUL HAKKI haram oluyor.Adam 50.000 Tl.borcu 17.000 veya 23.000.ödemekte idi benim zamanımda.ÖMER beyi tanırım eski mudur amma yalnış yönlendirme yapmış.Ödeyenlerin suçu ne?

- 5 yıl Önce

Tarim kredi ve ziraat bankasi borçlarimizin yapilanip esit 5 takside bölünmesiyle zarar tesbit edilmis bölgemizdeki tüm ciftcilerimiz rahatlayacak sıkıntısız yeniden ekimini yapacak yoksa bölgemizdeki ciftcilerimizin %80 inin icra kapisinda