Çiftçi sahipsiz! Kim bu operasyon çekenler?

Çiftçiler toplumun en 'çaresiz' kesimlerin başında geliyor. Örgütlü bir yapıları yok. Mevcut örgütlü yapılar da siyasi ve ekonomik kaygılardan dolayı sindirilmiş durumda. Yani anlayacağınız çiftçi sahipsiz!

Çiftçi sahipsiz! Kim bu operasyon çekenler?
banner200
banner217

Çiftçi sahipsiz olunca da birileri bu insanlar üzerinde sağlam 'operasyon' yapabiliyor. Tohumda, gübrede, ilaçta yapılan 'operasyonlar' bir tarafa çiftçi adına kurulmuş kurum ve kuruluşları da 'babalarının çiftçiliği' gibi kullanıyorlar!

'Adaletten', 'ahlaktan', 'haram ve helalden' dem vuranlar, çiftçi adına kurulmuş kurum ve kuruluşlarda çok rahat 'operasyon' yapabiliyorlar! Bu 'operasyonları' da 'ne yapalım talimat geldi yaptık!' diyerek kendilerince meşrulaştırıyorlar!

Yazının devamını okumak için tıklayın...


TARIMDAN HABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
işin aslı
işin aslı - 3 yıl Önce

Çiftçi kuruluşlarına sahip olması gereken sözde çiftçilerin arasından seçilen yönetim ve denetim kurulu üyeleri bulundukları makamları geçim kapısı olarak gördükleri, yönetmesi gerektikleri kurumların kapı kulu haline geldikleri sürece çiftçinin sırtı yerden kalkmaz. milli gazete de olmasa kapılarını açacaklari kurumları da olmazdı.

elime saglik
elime saglik - 3 yıl Önce

sen de olmasan bu yolsuzlukları yazan yok gerçek bir gazetecisin. a.k ve erkanına hesap soran yok adamlar kenara çekilmiş dinlenmiyorlar bir süre sonra herkes unutur bunlar yine piyasaya çıkar.

Ne yazık
Ne yazık - 3 yıl Önce

Bakanlık ta malesef kimsenin çiftçi gibi bir derdi yok herkes nasıl bir makam kaparım derdinde yazık oldu ülkeye

- 3 yıl Önce

Keske tek dusunceniz cifci olsaydi vatansas menfaati olsaydi saygi duyardik konulara tarafsiz yaklasmiyosunuz bence suclamadan yazmadan taraflari dinlemelisiniz kara surduzun kurum kurulus ve bajsettiniz gubreye sorun sorularinizi eminim yaniltinizi anlicaksiniz habercilik tarafsizlik gerektirir kimsenin bilmedi konuyu anlatiyosunuz yaziyosunuz ama anlamiyoruz bu arada ziraat bilginiz varmi umarim vardir cifciye ne yararli ne zararli biliyosunuzda

Video konferans
Video konferans - 3 yıl Önce

Ayan in gizlice aldirdigi yonetim.kurulu kararlarini video konferans , ihsan kalkavan vb konulari sizin sayenizde kamuoyuna duyuruldu. Selimye tkk da su an haliste olan.kisiye maas oduyordu ayan.
.Ayan o kararlari nasil ele gecirdigimizi hala cozemedi.cunku kimi karsisina aldigini bilmiyordu.. Siz o konulari haber yapmasaniz hic duyulmucakti. Eline koluna saglik.. dediginiz gibi bu dualar size yeter..Eyyyyy kullllcu..

Selimiye tkk
Selimiye tkk - 3 yıl Önce

Bursa yenisehir selimiye tarim krediye bi muhabir yollayin haber yapsin. Selimiye koyu bay baskanin koyune sadece 50 km..

Çifçiler gerçekten zor durumda
Çifçiler gerçekten zor durumda - 3 yıl Önce

Bütün çiftciler borç batağında iflas eden edene 1 yılda kaç tane çjftlik kapandı gelir düşük faizler yüksek borcunu ödeyemeyen o kadar çokki maliyetler hat safada eskiden kiralık tarla bulunmazdı şimdi kiralayan yok

- 3 yıl Önce

bırakın bu ayakları..çiftçiler zor durumda falan değil,hepsinin evi arabası son model cep telefonları var,,devlete vermişler arkalarını oohh...yok dana parası,yok tarla parası,yok %75 hibe...devlete de yazık..çiftçiler alıştı hazır paraya iyice...


banner151

banner251