Çiftçi her gün mağdur oluyor!

Özelleştirilen şeker fabrikalarında çiftçi her gün yeni bir sorun yaşıyor. Fabrikalar özelleştirilirken, kimsenin mağdur olmayacağı sözü verilmesine rağmen çiftçi ciddi anlamda mağduriyet yaşıyor.

Çiftçi her gün mağdur oluyor!
banner200

Elbistan Şeker Fabrikası'nın ardından Afyon Şeker Fabrikası'nda da çiftçiler, başka ilden gelen pancarlardan dolayı kendi pancarlarının alınmadığını ve günlerce fabrika önünde beklemek zorunda kaldıklarını belirttiler.

'300 İLE 400 ARAÇ VARIZ'

Emirdağ'dan pancar getirdiğini belirten Muhammed Akyol, "Konya Karapınar'dan gelenlere öncelik tanınıyor. Biz dışarıda, yol kenarlarında bekliyoruz. Yetkililer kotaları dolmayacağı için Karapınar'dan pancar aldıklarını söylüyor. Karapınar'dan gelen araçlar ne zaman biterse, bizi o zaman alacaklarmış. Biz burada 300 ile 400 araç varız. Ne zaman boşalacağı da belli değil. Şu karda kışta 4 gün de fabrikayı kapattılar, pazartesiye kadar" dedi.

DOĞUŞ GIDA 3 FABRİKA ALDI İKİSİNİ DEVRALAMADI!

Bilindiği üzere Nisan ayında yapılan özelleştirme ihalesinde Afyon Şeker Fabrikasını Doğuş Gıda tarafından satın alınmıştı. Ancak Doğuş Gıda fabrikayı 5 ay sonra devralmıştı. Diğer yandan Doğuş Gıda Afyon Şeker Fabrikasıyla birlikte Yozgat Şeker Fabrikası ile Bor Şeker Fabrikasını da satın almıştı. Yozgat Şeker Fabrikasını henüz devralmayan Doğuş Gıda, Bor Şeker Fabrikası'nı da ihale şartnamesine aykırı bir şekilde daha sonra kurulan ve kontrolünde olmayan Bor Şeker A.Ş'ye devretmişti.

TARIMDANHABER


YORUM EKLE
YORUMLAR
- 3 yıl Önce

çifçi yogun ama çifçi kendi kendi yoruyor

banner151

banner251