Çiftçi borcun içinde boğuluyor!

Cumhuriyet Halk Partisi Denizli Milletvekili Kazım Arslan, çiftçilerin borcun içinde boğulduğunu, kredilerle günü kurtarmaya çalıştığını kaydetti.

Çiftçi borcun içinde boğuluyor!
banner200

Meclis'te konuşan CHP Denizli Milletvekili Kazım Arslan, çiftçilerin sorunlarının araştırılarak, zararlarının bir kısmının karşılanmasının önem taşıdığını söyledi. Mazot fiyatlarının 2002 yılından bu yana 5 kat artmasına karşın, buğday fiyatının aynı kaldığına dikkati çeken Arslan, çiftçilerin borcun içinde boğulduğunu, kredilerle günü kurtarmaya çalıştığını kaydetti.

Mazot üzerindeki vergilerin kaldırılması gerektiğini, çiftçilerin ürünlerini pazarlama konusundaki yaşadığı sıkıntılara da değinen Arslan, "Tüccarın eline çiftçimizi teslim edersek gelecekte üretecek çiftçi bulamayız" ifadesini kullandı.

TARIMDAN HABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Çiftçi  mağdur
Çiftçi mağdur - 3 yıl Önce

Merhaba sayın bakanım ben de bir çiftçı olarak yüce mejlisimize sunulan çivtćinin borçlarının yapılandırılmasını istiyorim tarımkredi kooperatifi herşeyimi hacis koydu ve araçları yakalattı ellerimi ayaklarımı bağladı ve kefillerinde araçları bağladı biz ne yapalım yüce mejlisimize dua ediyoruz dört gözle bekliyoruz saygıyla selamlıyorum

banner151

banner251