" />

Çiftçi borçları sıfırlansın!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Çetin Osman Budak, AK Parti'nin tarım politikasına sert eleştirilerde bulundu. Tarım sektöründe kredi borçlarının tamamının sıfırlanması gerektiğini savunan Budak, “Çiftçinin borcunu ödeyememesi, evine ekmek götürememesi, çocuklarını okula gönderememesi gibi birçok soruna neden oluyor" dedi.

Çiftçi borçları sıfırlansın!
banner282

Partisinin Manisa İl Başkanlığında basın toplantısı düzenleyen Budak, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun katılımıyla perşembe günü Alaşehir ilçesinde tarım mitingi düzenleyeceklerini belirtti.

TARIM NEREDEN NEREYE GELDİ

Anadolu'nun birçok yerinde çalıştaylar yaptıklarını ifade eden Budak, "Tarımın nereden nereye geldiği toplumuza anlatmaya ve bu konuyla ilgili ne yapabileceğimizi tartışmayı amaçlıyoruz. Biz sadece sorunları konuşmuyoruz çözüm de üreterek önerilerde bulunuyoruz. Kendi kendine yeten dünyadaki 6 ülkeden biri olan Türkiye'de şu an soframızdaki kuru fasulye dahil olmak üzere ithalatçı olduk. Samanı bile ithal eder duruma geldik." diye konuştu.

MANİSA'DA TARIM MİTİNGİ YAPILACAK

Yarın Manisa'da tarım çalıştayı yapacaklarını hatırlatan Budak, toplantının ana gündem maddesinin de üzüm olacağına işaret ederek, “Taban fiyatı 4 lira olarak açıklandı. Bu fiyat, çiftçinin borcunu ödeyememesi, evine ekmek götürememesi, çocuklarını okula gönderememesi gibi birçok soruna neden oluyor. Onun için Manisa'dayız ve bu problemlere değineceğiz. Bugün Manisa'da çiftçilik yapanların yüzde 90'ı kredi borçlusudur. Kredi borçlarının ötesinde faiz lobisine teslim olmuş büyük bir kitleden bahsediyoruz. Eğer bu sorunların temelden çözülmesi isteniyorsa, kredi borçlarının ertelenmesi ile bu iş olmaz. Tarım sektöründe kredi borçlarının tamamının sıfırlanması lazım" ifadelerini kullandı.

TARIMDAN HABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Çiftçinin faiz lobisi ve borç
Çiftçinin faiz lobisi ve borç - 4 yıl Önce

Çiftçinin faiz lobisi ve faiz batağında olduğu ve çiftçiyi asıl batıran ziraat ve çok yüksek maliyetli ve çok yetersiz kredi veren tarimkredidir borç silmek olmaz ama ilk Beş yil faiz odeyelim altıncı yıl borcun tamamını odeyelim partiliniz değilim ama tarım politikanizi destekliyorum

banner151