" />

CHP’li Gürer: Buğday üreticileri zarar etti!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, çiftçilerin 94 kuruş taban fiyatı olan buğdayı 78 kuruşa satmak zorunda kaldığını ifade etti. Gürer, “Enflasyon her yıl giderek artarken üretici yeterli zammı alamayınca zarar etmiş oldu" dedi.

banner255
CHP’li Gürer: Buğday üreticileri zarar etti!
banner200

Niğde'nin Yeşilgölcük beldesinde çiftçilerle bir araya gelen CHP'li Gürer, çiftçilerin 94 kuruş taban fiyatı olan buğdayı 78 kuruşa satmak zorunda kaldığına dikkat çekerek, “Çiftçilerimiz aceleyle ilk hasat ettiği ürünleri tüccara verdi. Onu da 78 kuruşla 85 kuruş aralığında satmak zorunda kaldı. Enflasyon her yıl giderek artarken üretici yeterli zammı alamayınca zarar etmiş oldu. Şu anda ülkemizde çiftçiler mağdur durumda" açıklamasını yaptı.

Gürer, bu sorunların temelinde Hükümetin uyguladığı dışa bağımlı tarım politikalarının bulunduğunu vurguladı.

TARIMDAN HABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
SU BİLE HARAM SUU
SU BİLE HARAM SUU - 4 yıl Önce

Faruk Çelik gibi bir babayiğit'in kıymetini bilmeyen çiftçiye değil artış su bile haram su

Çiftçi Gereken Cevabı Verir
Çiftçi Gereken Cevabı Verir - 4 yıl Önce

Türkiye'nin Tarım Politikaları 2002'den beri dikiş tutmadı, 1000Leri bulan aşiretler gereken bedeli ödediklerini iddia edenler sadece teşvikle geçinmeye razı hale gelmişler, Faruk bey biraz daha kalsa bence de durum farklı olabilirdi

Yerli Tarıma Önem Verin
Yerli Tarıma Önem Verin - 4 yıl Önce

Sayın Bakan ve çifçiler yerli tarıma destek verilmeli, ucuz diye ithal tohum kullanılmamalı.Bugun ucuza ekilen tohumlar ertesi yıl hasat edilemiyor.Dikkat edin.

köylerden kente göç durmalı
köylerden kente göç durmalı - 4 yıl Önce

günümüz Türkiye'sinde artık kentler tıka basa doldu.Köylerden iş bulmak adına toprağını bırakıp gelen köylümüz artık buna son vermeli, toprağını işlemeli ne kadar çok hasat o kadar bolluk bereket demektir.Bolluk olduğu zaman enflasyon düşer köylümüz bereket dönemine geçer.Tek çözüm yolu bu, köyde yaşayan halkımızı bilinçlendirmek gerekiyor

banner151

banner251