" />

Bursalı kadın çiftçiler güçleniyor!

Bursa Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, "Kadın Çiftçiler Tarımsal Yayım Projesi" kapsamında, düzenlenen 'Uygulamalı Girişimcilik Eğitim'lerinin tamamlandığını bildirdi.

Bursalı kadın çiftçiler güçleniyor!
banner200
banner217

Bursa Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, İş-Kur ile Küçük ve Orta Ölçekli Sanayi İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) işbirliğinde, "Kadın Çiftçiler Tarımsal Yayım Projesi" kapsamında, düzenlenen 'Uygulamalı Girişimcilik Eğitim'lerinin tamamlandığını açıkladı.

Konu ile ilgili Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğünden yapılan açıklamada, şu ifadeler aktarıldı:

“Eğitimi tamamlayan 75 genç kadının her biri bir tarımsal proje hazırlayarak yarışmaya katılacak olup, hazırlanan projeler İl bazında oluşturulan jüri üyeleri tarafından değerlendirilerek birinci olan proje, Türkiye finali değerlendirmesi için Bakanlığımıza gönderilecektir. Proje pazarında dereceye giren çiftçilere teşvik ödülü verilecektir. Temmuz 2017 döneminde 16 ilden gelen kadın çiftçi projeleri Bakanlığımızca belirlenen jüri tarafından değerlendirilerek puanlanacak, Bakanlık tarafından belirlenecek bir ilde ve tarihte "Girişimci Kadın Çiftçi Ödül Töreni" gerçekleştirilerek dereceye giren projelere ödül verilecektir."

Kaynak: Bursa Tarım İl Müdürlüğü

YORUM EKLE
banner151

banner251