Burdur’da Karpuz Üreticinin Yüzünü Güldürdü

Burdur Gıda Tarım Hayvancılık Müdürlüğü tarafından, Suludere'de yapılan karpuz demonstrasyonu üreticinin yüzünü güldürdü.

Burdur’da Karpuz Üreticinin Yüzünü Güldürdü
banner200
banner217

Suludere'de yapılan demonstrasyon kalite ve verim yönünden oldukça başarılı olurken, yaptığı üretimle ilgili düşüncelerini dile getiren üretici Zinet Şahin, “İlk kez tekniğine uygun karpuz yetiştiriciliği yaptım. Hastalıklar, verim, kalite konusunda hiçbir sıkıntı yaşamadım. Doğru gübreleme ve sulamanın kaliteyi bu kadar etkileyeceğini bilmiyordum.

Önceki yıllarda da karpuz yetiştirdim fakat bu kadar iyi sonuç almamda tamamen tekniğine uygun üretim yapmamızın etkisi olduğunu düşünüyorum. Üstelik lezzet açısından da bir numara karpuzum var. Bu yıl Tarım İl Müdürlüğümüzden gelen teknik personelin önerilerini yerine getirerek toprak hazırlığı, dikim, gübreleme, sulama, hastalık ve zararlılarla mücadelemizin her adımını onların önerileri doğrultusunda yaptık sonuçta yüzümüzü güldürecek bir sonuca ulaştık. Bundan sonra öğrendiğim bilgileri köydeki diğer üreticilerle paylaşacağım. Anladım ki çiftçilik özen, bilgi ve son derece planlı bir şekilde yapılmalı. Ben İl Tarım Müdürlüğümüze verdikleri hizmetten dolayı teşekkür ediyorum" dedi.

YORUM EKLE
banner151

banner251