" />

Bakan Şimşek: Seçimden sonra Çiftçinin yüzü gülecek

Bakan Şimşek, seçimden sonra “Esnafımızın da çiftçimizin de çalışanlarımızın da yüzü gülecek" dedi.

Bakan Şimşek: Seçimden sonra Çiftçinin yüzü gülecek
banner200
banner217

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Gaziantep'te bir dizi etkinliğe katıldı. Burada Ak partililere yönelik bir konuşma yaptı. Konuşmasında dolardaki dalgalanmanın esas kaynağının dışarısı olduğunu belirten Bakan, “Az önce masada 'dolar ne olacak?' dediler. Değerli kardeşlerim, dolar dünyadaki bütün para birimlerine karşı son 9-10 aydır ortalama yüzde 22 yükseldi. Türk lirası da hiç farklı değil. Biz Türkiye'deki istikrarı korumaz, güçlü reform programını uygulayamazsak, o zaman Allah korusun. Neden? Çünkü bu popülist söylemlerle ki bugün en geniş popülist söylemi CHP açıklayacak. Türkiye'nin bu kazanımları korumasının imkânı yok. Burada kriz tecrübesi olan çok güçlü bir ekip var. İnanıyorum ki seçimle ilgili belirsizlik aradan çıkar çıkmaz, çok hızlı şekilde Türkiye ekonomisi toparlayacak. Esnafımızın da çiftçimizin de çalışanlarımızın da yüzü gülecek" dedi.

Bakan Şimşek, Türkiye'nin çevresinde bulunan yangınların ülkemize de etkilediğine vurgu yaparak, kısmen de seçimin getirdiği belirsizlik ortamı olduğunu söyledi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
koyunculuk
koyunculuk - 5 yıl Önce

koyunculuk kadar dünyada zor bir meslek yok bunun içinmi bize üvey evlat muamelesi yapılıyor koyun para etmiyor destekler yerinde sayıyor çobana 5000 lira destek dediler geriye dönük 6 ay sigorta istiyorlar hangi birıni yazıyımki sesimizi duyuuuun

banner151