" />

Bakan Çelik: Çiftçinin yüzü gülerse milletin yüzü güler!

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, konuk olduğu A Haber'de, 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü'nü kutladı. Çelik, “Birkaç sene içerisinde etteki konuşulan ithalat ve benzeri hususları ortadan kaldıracak bir noktaya gelmiş olacağız" açıklamasını yaptı.

Bakan Çelik: Çiftçinin yüzü gülerse milletin yüzü güler!
banner282

Bakan Faruk Çelik, çiftçilerin emeği olmadan sofranın bereketi olmayacağını belirterek, “çiftçi tarımının teminatı, tarım da yarınımızın teminatıdır. Onun için biz hükümet olarak 16 yıllık bir dönem içerisinde çok yoğun bir şekilde çiftçilerimize teşviklerimizi sürdürüyoruz. 13 milyar liralık bir desteği çiftçilerimize vermiş bulunuyoruz. Çiftçilerimize ne tür desteği versek azdır. Bundan sonra da çiftçilere desteğimizin süreceğini belirtmek istiyorum" ifadesini kullandı.

Milli Tarım Projesi'nden bahseden Bakan Çelik, şunları kaydetti:

“Hayvansal üretimde de yerli hayvancılığı, yani kırmızı et ihtiyacımızı, kendi yetiştirdiğimiz hayvanlardan karşılama noktasında da yaygın bir şekilde hayvancılık desteklerini de devreye koymuş bulunuyoruz. İnanıyorum ki birkaç sene içerisinde bu projeler meyvesini vermeye başlayacak. Etteki konuşulan ithalat ve benzeri hususları ortadan kaldıracak bir noktaya gelmiş olacağız.

Çiftçinin Yüzü Gülerse Milletin Yüzü Güler!

Yani başka ülkenin çiftçisini zengin eden bir anlayış değil, kendi ülkesinin çiftçisini kalkındıran politikaları hızlandırmış bulunuyoruz. Bundan sonra hedeflerimiz çok daha büyük. Biz inanıyoruz ki çiftçinin yüzü gülerse milletin yüzü güler."

Tarımdan Haber

YORUM EKLE
YORUMLAR
Neye göre
Neye göre - 5 yıl Önce

Veriler bir kaç sene içinde bu işin dahada kötüye gideceğini gösteriyor , tarım yıllardan sonra ilk defa küçüldü, tüik verilerine göre hem et üretimi hemde süt üretimi önceki yıllara göre düştü, hayvan ithalatı rekor kırdı !! Bakan bey neye göre konuşuyor ? projeler sözle değil icraarla olur ve istatistik asla yalan söylemez!!

Bu bürokrasi. Oyunlarıylamı
Bu bürokrasi. Oyunlarıylamı - 5 yıl Önce

Milyarlık yatırımlar Doğuda bürokrasi engeline takıldığı için yıkılıp dökülmeye başladı

vay be
vay be - 5 yıl Önce

ne bu milletin ne çiftçinin yüzü gülmüyor. ve sayın bakan neye el atsa daha kötüye gidiyor. aman kendi haline bırakın emin olun herşey daha iyi olur.

çifçilerimize nakit yardımı
çifçilerimize nakit yardımı - 5 yıl Önce

bakan celik bey çifcimizin yüzü gülerse herkesin yüzü güler diyor cok cok dogru diyor inşallah çifcimizin yüzünü şeker bayramı gelmeden güldürür çifcilerimiz ac bakanımızdan inşallah cifcilerimizin hesaplarına bayram harclıgı yatırırsa onlarda bayram yapacaklar vede inşallah yüzleri gülecektir bakanımıza bu hassa siyeti için bende çifçilerimizin bir bireyi olaraktan ona cok cok teşekkür ediyorum allah bakanımızdan vede devletimizden razı olsun ..saygılarımla

tarımı kurtarmak çiftçinin
tarımı kurtarmak çiftçinin - 5 yıl Önce

kardeşlerim herkes çks sine buğday mısır yazdırsın bir kere hiç bir fabrikatöre taahhüt vermeyin hiç biri rekolte tahmini yapamasın tüm sektörü kilitleyin bakalım ne halt edecek zenginlerimiz :D

banner151