Antalyalı çiftçilere ‘toprak kanunu’ anlatıldı

Antalya Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, toprak koruma ve arazi kullanımı kanunu hakkında bilgilendirme toplantısı düzenledi.

Antalyalı çiftçilere ‘toprak kanunu’ anlatıldı
banner200
banner217

Antalya Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü Arazi Edindirme Şubesi personeli tarafından, çiftçilere toprak koruma ve arazi kullanımı kanunu hakkında bilgilendirme toplantısı düzenledi.

Arazi Edindirme Şube Müdürü Erdal Tekşut, kanun hükümlerine göre mirasçıların, mirasa konu tarım arazilerinde mülkiyet devir işlemlerini mirasın açılmasından itibaren, bir yıl içerisinde tamamlamaları gerektiğini söyledi. Tekşut, bir yıllık süresi dolan ve halen intikallerini yaptırmayan mirasçılara Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından tebligat yapılacağını ve 3 ay ek süre verileceğini belirtti.

Tekşut, şunları kaydetti:

“Ek süre bitiminde mülkiyet devrinin tamamlanmaması durumunda Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından, bu arazilerin istemde bulunan ehil mirasçıya devri, ehil mirasçı olmaması durumunda en fazla teklifi veren istekli mirasçıya devri, aksi halde üçüncü kişilere satılması için yetkili sulh hukuk mahkemesi nezdinde dava açılabilecektir.

Kaynak: Antalya Tarım İl Müdürlüğü

YORUM EKLE
banner151

banner251