Afet mağduru çiftçinin borcu yapılandırılacak

Ziraat Bankası, son iki yılda doğal afet, kur artışı gibi nedenlerde nakit sıkıntısı çeken çiftçinin borcunu 5 yıl yapılandıracak.

banner255
Afet mağduru çiftçinin borcu yapılandırılacak
banner200

Ziraat Bankası'ndan finansal sıkıntıya giren çiftçiye destek geldi. Banka, iki yıldır tabii afet, maliyet artışı-gelir azalışı gibi etkenler nedeniyle nakit akışı bozulan ve kredi geri ödemesini vadesinde yapamayan, ödeme zorluğu çeken tarımsal üreticilere likidite gücü kazandırıldığını açıkladı. Konuyla ilgili yazılı açıklama yapan banka, son günlerde tarımla ilgili bazı meslek örgütlerinin, doğal afetler nedeniyle gelir kaybına uğrayan üreticilerin borçlarının 4-5 yıla varan sürelerde ödenebilmesine imkân tanınması yönündeki taleplerine dikkat çekti. Açıklamada, doğal afetler nedeniyle gelir kaybına uğrayan üreticilerin Ziraat Bankası'na ve tarım kredi kooperatiflerine olan borçlarının ertelenebildiği, bu amaçla tarımsal üreticilere likidite gücü kazandırıldığını bildirdi.

İLAVE KREDİ İMKÂNI GELİYOR

Banka mevcut borçların 5 yıla kadar yapılandırılarak, uzun ve esnek vadeler ile uygun koşullarda geri ödemesinin sağlandığını hatırlattı. Tarımsal üretim faaliyetlerinin devamlılığını sağlamak için ilave işletme kredisi kullanma imkânı getirildiğini de kaydeden açıklamada, "Tarımsal üretimin ülkemizdeki en büyük destekçisi olan Ziraat Bankası tarım kesimindeki üreticilere olan finansal desteğini en doğru, en hızlı ve en uygun şekilde sunmaya devam edecektir" ifadesi yer aldı.

SABAH

YORUM EKLE
YORUMLAR
yardım..
yardım.. - 6 yıl Önce

çiftci kredisi borcum var yurt dışından besilik dana getirttim buna karar verdiğimde kur 2,78 lr dı mallar gümrüğe geldiğinde ödediğim rakam 3.25 oldu madurum kredi borcumun yapılandırılması mümkünmü ltfn cvp

banner151

banner251