" />

Karkas et ithalatına tepki!

Et ve Süt Kurumu, besilik ve kasaplık hayvan ithalatının yanında karkas et ithalatına yeniden başladı. Et ve Süt Kurumu'nun besicilerin talep ettiği ithal besilik hayvanları zamanında tedarik edemezken, karkas et ithalatına başlamasına tepki gösteren üreticiler, “Siz üreticiye düşman mısınız?" diye sordu.

Karkas et ithalatına tepki!
banner200
banner217

Çiftlik Yönetim Uzmanı Eşref Şekerli, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Et ve Süt Kurumu'nun yaptığı karkas et ithalatını sert bir dille eleştirdi. Şekerli, şunları kaydetti:

“Kurban Bayramı'ndan çıktık et piyasasının bir miktar durağan seyretmesi gayet normal. Beraberinde okulların açılması tüketicinin bütçesinin başka tarafa kayıyor olması mevsim geçişi ve balık sezonunun açılması gibi etkenleri de üzerine eklediğimizde kırmızı et piyasasının biraz durgunluk göstermesi gayet normal ancak ortada anormal bir durum var.

KARKAS ET FİYATLARI NEDEN DÜŞÜYOR?

Türkiye'deki çiftlikler boş iken, hayvan varlığımız yeterli değil iken besiciler Et ve Süt Kurumu'nun yolunu gözlerken et fiyatları neden düşüyor? Mezbahacılar neden hayvan kesmekte nazlanır hale geldiler?

EL ALTINDAN İTHALAT YAPILIYOR!

Sebebini söyleyeyim yine zamansız el altından, kimse görmeden Et ve Süt Kurumu'nun yaptığı lüzumsuz karkas et ithalatı!

Ey yetkililer siz bu çiftçiye düşman mısınız? Bizim haberimiz mi yok?

Ne yapmak istediğinizi net bir şekilde söyleseniz de dostumuzu, düşmanımızı bilsek!

500 bin besilik hayvan talebini karşılayamazken karkas et ithal etmek konusunda ne kadar da mahirsiniz? Besiciler size para yatırmasının üstünden iki ay geçmiş hala hayvan teslim edemiyorsunuz. Bu insanlar bu paraları bankalara borçlanarak size yatırdılar yani faiz ödüyorlar. Size ödemeleri gereken parayı eksik ya da geç ödemiş olsalardı onlara yaptırım uygulamaz mısınız? Peki siz verdiğiniz zararı nasıl tazmin edeceksiniz?

Besiciler yonca, silaj, saman ve yem almış hayvan gelecekmiş gibi personel tutmuş faiz ödüyorlar. Niyetinizi söyleyin batırmaya mı çalışıyorsunuz bu besiciyi?

TARIMDAN HABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
kesimlik ital hayvan
kesimlik ital hayvan - 3 yıl Önce

sizin derdiniz ne sayin et sut kurumu ureticiyi kime peşkeş cekiyorsunuz allah dan korkun ya daha kurban dan yeni ciktik herkesin evinde et var sen git kesimlik dana karkas donmus et getir kime peskes cekiliyor bu etler uretici size ne yapti hep sizin gibi zihniyetler hayvanciligi bitirdiniz angusu avrupa diye sattiniz yetmedi doymadiniz isallah kanser olur kan kusarsiniz gunah nedir bilmiyorsunuz besiciyi batirinca mutlumu olacaksiniz yem 1 saman 0.5 kusbe 0.1 arpa 1.1 bir hesap yapin kaca mal oluyor dogru savasin icindeyiz gavura dolar eurolar peşkeş cekin sayın et sut kurumu müdürü besicilere senin kinin ne etmi yoktu sayın faki baba bu mudurler biz ureticileri bitiriyor ekmegimizi zehir ettiler ureticileri bir kac kisiye peskes

- 3 yıl Önce

Neolacak bu ureticinin haliiii sayin bakann

- 3 yıl Önce

Bu sartlar altinda kimse bu isin icinden cikamaz besici can cekisiyor maliyetler cok yuksek estk besicigi bitirmeye uğraşıyor acil ithalatı durdurmasi lazım yoksa bu isi yapacak kimseyi bulamaz kısacası eti bulamaz dışardan elin gevuru bugün verir yarn vermez

Et ihali
Et ihali - 3 yıl Önce

Eşref abi çalışmalarınızı ve üstteki yazınızı tebrik ediyorum sana sorum 1 Türkiye'de et üretmek için ne eksik 2 devlete düşen görevler ne? 3 çiftçiye düşen gorevler ne ?bu karkas etler helal mi ? Sıfır hayvan ve et itali mumkunmu çarelerini?

banner151

banner251