Et ve Süt Kurumu, ithal et satışına başladı

Et ve Süt Kurumu, ithal dondurulmuş çeyrek karkas sığır eti satışına başlandığını duyurdu. Sadece firmalara satılacak olan etin kilosu KDV hariç 21.50 liradan verilecek.

banner255
Et ve Süt Kurumu, ithal et satışına başladı
banner200

Kurumdan yapılan duyuruda şunlar kaydedildi:

"Kurumumuzca ithal dondurulmuş çeyrek karkas sığır eti satışı yapılacaktır. Söz konusu dondurulmuş çeyrek karkas sığır etlerinin satışı aşağıda belirtilen fiyat ve esaslar doğrultusunda gerçekleştirilecektir. İstekliler, Kombina Müdürlüklerine başvuruyu dilekçe ile yapacak olup, aşağıda belirtilen evrakları da dilekçe ekinde ibraz edeceklerdir.

Dondurulmuş Çeyrek Karkas Sığır Etlerinin Evsafı:18-30 aylık kültür ırkı ve melezleri erkek çeyrek karkaslar,

Satış ve teslimat ESK Kombina Müdürlüklerince yapılacaktır.

Satış fiyatı 21,50 TL/Kg+ KDV olup, satışlar peşin bedelle gerçekleştirilecektir.

Bedeli peşin ödenen emtia ödemenin yapıldığı günden itibaren 10 (on) işgünü içerisinde teslim alınacaktır.

Satışlar aylık azami 200 ton olup, firmaya kapasite raporunun üzerinde satış yapılmayacaktır.

İbraz edilecek belgeler:

Kırmızı Et Sanayii ve/veya Yemek Sanayii alanında faaliyetlerini fiilen sürdürmekte olan firmalara satış yapılacaktır.

İstekli Firmalar, kayıtlı oldukları meslek birlik ve/veya derneklere üyelik belgesi ve kapasite raporunu ibraz edeceklerdir.

Firmalar, irtibat bilgilerini (posta adresi, telefon numarası, v.s) bildirir imzalı mühürlü beyan edeceklerdir"

YORUM EKLE
YORUMLAR
- 5 yıl Önce

Arkadaşlar Sayın bakan Sami GÜÇLÜ zamanında süt toplayıcılarda 320.000 tl iken birlik üyelerine 80.000tl birlik dışına 40.000 tl destek vardı.Suni tohumlama desteğini direk bize veriyordu.Biz Üreticiler toplayıcılardaki fiyatın 1/4 destek alıyorduk,5 sığırı olan 10 yaptı,10 olan 15 yaptı.sonra mehdi eker geldi,süt desteğini herkese 40.000 tl suni tohumlamayı veterinerlere verdi.Yani bizim aldığımız desteği veterinerlere peşkeş çekti.Süt desteği 80.000 den 40.000'e düşürmese veterinerlere ödenecek para olmayacak.Mehdi dönemin de toplayıcıda süt 800.000 tl ye çıktı, destek yine 40.000 tl idi. Yani önceden 1/4 iken alınan destek mehdi döneminde 1/20 oldu.2005 ile 2010 arası kesime giden en az verimli sağılır anaç ve gebe düve sayısı 500.000 dir.O dönem hayvan pazarlarını takip eden arkadaşlar bunu gayet iyi bilirler.Kesilenlerin çoğunun nerede kesildiğinide bilirler.İşte bu olayların sonucunda biz ET VE SIĞIR ithal eder olduk.Allah akıl versin.

banner151

banner251