Et ve Süt Kurumu 10 Bin Ton Karkas Et İthal Edecek

Et ve Süt Kurumu, Avrupa Birliği ülkelerinden 10 bin ton taze soğutulmuş sığır karkas eti ithal etmek için 2 Haziran'da ihale yapacak.

banner255
Et ve Süt Kurumu 10 Bin Ton Karkas Et İthal Edecek
banner200

ESK'nın internet sitesinde yer alan duyuruya göre, AB ülkelerinden 10 bin ton taze soğutulmuş sığır karkas eti alımı ihalesi, "pazarlık usulü" ile 2 Haziran'da ESK Genel Müdürlüğünde yapılacak. İhale dokümanı, başkanlıkta görülebilecek veya bedeli mukabili satın alınabilecek.

DUYURU İÇİN TIKLAYIN

YORUM EKLE
YORUMLAR
Zehir
Zehir - 5 yıl Önce

Et ve süt kurumuna Mehmet Ünal Yılmaz atandıktan sonra ete de süte de zehir bulaştı. Bu adam pergem de de zehir kusuyordu.

Yazık
Yazık - 5 yıl Önce

Süt üreticilerini bitirdiniz sıra besicilere geldi. Bizide bitirin. Yem yonca kac para oldu farkında mısınız? Yem fabrikalarının girdileri düşmedikçe ucuz Yem alayiz et uretim maaliyeti de düşmez ithal et getirince biz kaça kestircez

Helal Kesim mi Yoksa Harammı?
Helal Kesim mi Yoksa Harammı? - 5 yıl Önce

Helal Kesim

Sayın arkadaşlar hep yiyeceklerin ve et ürünlerinin fiyatı böyle oldu şöyle oldu diye yakınır dururuz. Hiç kimsenin aklına Rabbimin Uyarıları gelmez,ya bu yediklerimiz helalmı,temizmi,Allah adı anılarak kesilmişmi.Bu uyarılara uygun kaçımız evine et alıyor.Malesef çok az.Karnımız doysunda ne olursa yemenin hesabını yapıyoruz.Bakın Yüce Mevla Maide Suresinin 3. ayetinde biz Müslümanlara ne buyuruyor.Bismillahirrahmanirrahim; 3 - Leş, kan, domuz eti, Allah'tan başkasının adı anılarak kesilen; boğulmuş, vurulmuş, yukardan düşmüş, boynuzlanmış, canavar yırtmış olup da canlı iken kesmedikleriniz; dikili taşlar (putlar) üzerine boğazlanan hayvanlar ve fal oklarıyla kısmet (şans) aramanız size haram kılındı. Bunların hepsi doğru yoldan çıkmaktır. Bugün kâfirler, dininize karşı ümitsizliğe düşmüşlerdir. Onlardan korkmayın, benden korkun. Bugün dininizi kemale erdirdim, size nimetimi tamamladım. Size din olarak İslâmı beğendim. Kim açlıktan daralır, günaha istekle yönelmeden bunlardan yemek zorunda kalırsa, ona günah yoktur. Çünkü Allah bağışlayan, merhamet edendir.

- 5 yıl Önce

Keşke 50 bin ton alınsa...yetiştiriciden ucuza kapatıp fahiş fiyata et satan karaborsacı kasaplar biraz hizaya gelir belki...yıllardır hayvancılık zarar görür diye diye kasapların kucağına atıldık..

Saglik ise sorun yok
Saglik ise sorun yok - 5 yıl Önce

Et ithalatini anladikta.ulkenin ekolojik yapisina ikli.sel yapisina gore buyuyecek iyi et ve iyi sut vermeyecek sigirmidir.danamidir nedenithal edilir.bimse olarak bunu aciklarmi.tum ithal edilenler geldikleri ulkelete gote% 40 verimsiz olarak hormon vetmez isen buyumektedir.

- 5 yıl Önce

Et ve Süt Kurumu helal kesim konusunda hassas davranıyor. Kurullara uygun olmayan etleri ithal etmiyor.

banner151

banner251