ESK bir ay sonra yine ithal etle devreye giriyor!

Et ve Süt Kurumu, kırmızı et fiyatlarına müdahale etmek için yine devreye giriyor. Pazartesinden itibaren kasaplara 22.50 liradan Güney Amerika ülkelerinden ithal edilen karkas et satılacak.

ESK bir ay sonra yine ithal etle devreye giriyor!
banner200
banner217

ÖZEL HABER

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, geçtiğimiz ay spekülatörleri gerekçe göstererek kırmızı et fiyatlarına 'ithalatla' müdahale edileceğini açıklamıştı. Ancak yerli üreticinin tepkisini çeken bu müdahalenin 'geçici' olduğu belirtilmişti.

Bakan Çelik'in müdahalenin geçici olduğunu açıklamasına rağmen Et ve Süt Kurumu'nun bir ay sonra yeniden piyasaya müdahale kararı alması dikkat çekti.

ESK DUYURU YAYINLADI

Et ve Süt Kurumu, web sayfasından kasaplara yönelik taze karkas dana eti satış duyurusu yayınladı. Pazartesinden itibaren kasaplara düşük fiyattan Güney Amerika ve Avrupa Birliği ülkeleri menşeli taze karkas dana eti satılacak. Güney Amerika menşeli karkas dana eti 22.50 liradan, Avrupa Birliği ülkeleri karkas dana eti ise 23.80 liradan verilecek.

ET VE SÜT KURUMU NASIL TAKİP EDECEK?

Et ve Süt Kurumu, karkas et satış usul ve esaslarına yine o bilindik taban fiyat şartını koydu. Kasaplar, Et ve Süt Kurumu'ndan aldıkları karkas etleri, (kıyma 32,00 TL/Kg., Kuşbaşı 34,00 TL/Kg. KDV dahil fiyatlardan) satabilecekler. Bu fiyatların üstünde satanlara et satışı durdurulacak.

TARIMDAN HABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Çiftçi
Çiftçi - 4 yıl Önce

Üretici bitirilmesi için herşey yapılıyor. Sayın Bakan birde yem fiyatlarına müdahale etmeniz. Arpa Çiftçi de yok diye yüzde seksen zamlandı.yem ve mazot öyle .çiftçilik bitiyor.bakanlığın acilen değişmesi gerekiyor.politikalarada sil baştan yenilenmesi gerekiyor.verilen desteklerin çiftçiye hiç faydası yok.

Türkiyede hiç bu işyapılmaz
Türkiyede hiç bu işyapılmaz - 4 yıl Önce

Besicilerin ayakta durabilmesi için desteklenecekkene tam tersine neydiği belirsiz etleri Türkiyeye getiriliyor et getireceğinize ham madde getirip yemi ucuzlatmayı düşün müyorlar

Damızlık
Damızlık - 4 yıl Önce

Avrupadan et ithal edene kadar ülkemizde damızlık hayvana deger vermelisiniz

Et getirmek cozum deyil
Et getirmek cozum deyil - 4 yıl Önce

Et ithal etmek çözüm değil üretici bir şekil de işin içinden çıkar maliyetleri çok yüksek besicinin maliyetleri çok yüksek çok zor devletin hayvan cilik politikasına daha çok destek vermesi gerek

Hükümet çok başarılı!!!
Hükümet çok başarılı!!! - 4 yıl Önce

Çiftçilik hayvancılık yapmak insanı akıl hastası eder oldu Türkiye'de. Hergün acaba devlet bugün neremizden pıçaklayacak işkencesiyle yaşamak zor. Herhangi bir ürünün fiyatı yükselir hemen ithalat, mazota gübreye sürekli zam. Plan program yok ülkenin neresinde hangi ürün ne kadar ekilir bilinmez. Sözde destek verilir ama kime nasıl verilir o destekler, desteği alan ne üretmiş bilinmez takip edilmez. Bugün iyi kötü bir yerden para bulup ithalat yapabiliyorlar da bu durum böyle giderse 10 sene sonra ne yapacaz???

banner151

banner251