Bakanın dili sürçtü: Türkiye et ihraç ediyor!

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz'ın dili sürçtü. Mersin'de Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği'nin toplantısında bir konuşma yapan Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, “Et tüketimimiz arttığı için et ihraç ediyoruz” dedi.

Bakanın dili sürçtü: Türkiye et ihraç ediyor!
banner200

Mersin'de Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği'nin toplantısı ve sertifika dağıtımı yapıldı. Atatürk Kültür Merkezi'nde düzenlenen törene Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan ve Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz katıldı.

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, burada yaptığı konuşmada Türkiye'nin et ithal ettiği için tarımda her şey kötüye gidiyormuş gibi bir algı oluşturulmaya çalışıldığını belirtti. Yılmaz, şunları kaydetti:

“Allah için her alanda devrim yaptık ama et ithal ettiğimiz için tarımda her şey kötüye gidiyormuş gibi bir algı oluşturulmaya çalışılıyor. Türkiye'de tarım ihracatı 4 milyar dolardan 16 milyar dolara çıktı. Üretmeden satabilir misin? Tarımda üretim olmasa bunlar olabilir mi?

KÖY NÜFUSU AZALDI AMA SÜT ÜRETİMİ ARTTI!

Köy nüfusu azaldı ama süt üretimi arttı. Et tüketimimiz arttığı için et ihraç ediyoruz. Biraz zenginleştik et tüketimimiz arttı, nüfusumuz arttı diye et ihraç ediyoruz. Ben Sivas'ın bir köyünde yetiştim. Bizim köyümüzde tek traktör yoktu bütün köylüler geldi tek traktör gelir sürer giderdi. Köyünde traktör olmayan var mı şuanda. Şimdi her köylüde var.”

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Masal
Masal - 4 yıl Önce

Sayın milli eğitim bakanı masal anlattı ve gitti çok sağolasın sayın bakan,sizin köyünüzde cocuklugunuzda yaptığınız tarım masal oldu sayın bakanım, siz gelin lütfen şimdi yapın tarımı bir görün

Yorumsuz
Yorumsuz - 4 yıl Önce

Bir sen kaldıydın şimdi tam oldu.ben sana anlatıyım süt üretimi niye arttı tekellerin büyük işletmelerin gölgesinde kalan köylüler yüzünden değil onların yüzünden .milli eğitimi Arap saçına çevirdin aman buralara yanaşma

Vaatler
Vaatler - 4 yıl Önce

Yahu sayın bakanım siz et ihracat ediyorsunuz da niye dışardan hem et hem hayvan alıyorsunuz tabi 16 milyar a çıkar ihracat sizin bahsettiğiniz et 4 milyar dolar ihracat olduğu zaman arpa 45 kuruş etin kg mı 20-22 lira arasındaydı şimdi bahsettiğiniz oran etle arpanın artış oranından da yüksek o zaman bir dana 1.500 2000 Ken şimdi 6.000 7.000 arası insanları kandırmayın asıl algıyı siz yanlış oluşturuyorsunuz

banner251