8 bin ton et yetmez 15 bin tona çıkaralım!

Türkiye'nin Bosna Hersek'ten yaptığı sıfır gümrüklü et ithalatının miktarı artırılacak. Yıllık 8 bin ton et ithalatını yeterli görmeyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bu rakamın 15 bin tona çıkarılmasını istedi. Erdoğan, Türkiye'nin yapacağı et ithalatının Bosna Hersek'te istihdama katkı sağlayacağını söyledi.

8 bin ton et yetmez 15 bin tona çıkaralım!
banner200

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bosna Hersek Devlet Başkanlığı Konseyi Başkanı Bakir İzzetbegovic ile bir araya geldi. İki lider görüşmenin ardından ortak basın toplantısı düzenledi.

DOĞRUSU BEN AZ BULUYORUM!

Erdoğan, Bosna Hersek'ten yapılan kırmızı et ithalatı ile ilgili olarak, “Ekonomi alanında bize 8 bin ton et gönderilmesini doğrusu ben az buluyorum. Bizim 15 bin tona kadar marjımız var. Bu Bosna Hersek'te istihdam sağlayacaktır” dedi.

BÜYÜK SKANDAL ORTAYA ÇIKMIŞTI!

Bilindiği üzere Türkiye, Bosna Hersek ekonomisini desteklemek için bu ülkeden yapılan ithalatta sıfır gümrük uyguluyor. Ancak Türkiye'nin Bosna Hersek'e verdiği bu desteğin sulandırıldığı ortaya çıkmıştı. Özellikle nişasta bazlı şeker ithalatında büyük bir skandal patlak vermişti. Bu ülkeden yapılan nişasta bazlı şeker ithalatı son yıllarda büyük oranda artarken, ancak Bosna Hersek'te Türkiye'nin yaptığı ithalatı karşılayacak nişasta bazlı şeker üretiminin olmadığı ortaya çıkmıştı.


Nişasta bazlı şeker şüphesi Bakanlar Kurulu'na bulaştı! Haber için tıklayın...


ET İTHALATINDA BÖLGE ŞARTINI UYULMUYOR İDDİASI!

Bosna Hersek'ten yapılan kırmızı et ithalatı ile ilgili de farklı iddialar gündeme gelmişti. Bosna Hersek'ten Türkiye'ye getirilen etlerin anlaşmanın dışında farklı bölgelerden karşılandığı iddiaları sıfır gümrüklü et ithalatını tartışmalı hale getirmişti.

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Öneri
Öneri - 3 yıl Önce

TÜRKIYE KENDI KENDINE YETEN BIR ÜLKEYDI ŞIMDI HERŞEY ITAL YETER ARTIK 15 YIL OLDU BU ÜLKE ARTIK SIZDEN KURTULMASI LÂZIM YABANCI ÜLKELERIN İNSANLARINA PARA KAZANDIRACAĞINA KENDI VATANDAŞINA VE ÇİFCINE PARA KANDIRDIR

Tonlarca et
Tonlarca et - 3 yıl Önce

15 bin tonda yetmez bosna hersegin bütün çiftçilerinide ithalat yapın sayın cumhurbaskanim çünkü bizim ülkemizin çiftçisi nede olsa Avrupa birincisi oldu tarımda,hepimiz çok zengin olduk ihtiyacımız yok artık

Her şey ithal
Her şey ithal - 3 yıl Önce

Sayın Cumhurbaşkanımız sizden rica ediyoruz artık yurt dışına çıkmayın. Fransa’ya gittin uçak ve et, sırplardan et, Ruslardan et, aşını bile bilmediğimiz ülkelerden tarım ürünü ve son olarak Bosna’da sana salon verdikleri için 15 bin ton et aldık. Çiftçi bitti, Suriyelilerle harcadığımız parayı tarıma harcasaydık Türk çiftçisi ihya olmuştu. Tarım kuruluşları sizin döneminizde görevlerini yapamadılar. İnşallah 25 Nisa’n sabahı işin eğillerimin iş başına gelir.

- 3 yıl Önce

Ver mehteri 15 ton yetmeezz gelin 30 ton olsun gariban et yesin tabi tadı saman değilse ya yazık yazık reisliği bu halk verdi almasını da bilir ithala ayrılan bütçeyi cifciye hibbe ve yem olarak verilseydi bu sorun çoktan hal olmuş du ama hem et ithal ediliyor hemde 2 ayda Bir yem zamlandi nereye gidiyoz merak ediyorum

Canbey
Canbey - 2 yıl Önce

Çiftçi olarak herşeyi bitirdiniz oraya vereceğiniz et parasını çiftçiye aktarsaydınız ülke uçardı

Mustafa karakaya
Mustafa karakaya - 2 yıl Önce

Türkiye'deki büyükbaş üretenlere de Bosna Hersek istihdam edebilecekmi yoksa kilitmi assinlar

banner151

banner251