Bakan Pakdemirli'den açık oturum çağrısına yanıt alamayan besici Ankara'ya geliyor!

Sosyal medyadan paylaştığı videolarla gündeme gelen Kahramanmaraş’ın Afşin ilçesindeki besici Yakup Konan, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’ye tepki göstererek, “Biz hayvanlarımızı satamıyoruz. Kesim fiyatları 28 liraya düştü. Et ve Süt Kurumu kestiği hayvanların parasını 3 ay sonra ödüyor. Biz bu şartlarda nasıl üretim yapacağız? Bizim Tarım Bakanımız nerede?” dedi.  

BESİCİ SOSYAL MEDYA ÜZERİNDEN SESİNİ DUYURMAYA ÇALIŞIYOR

Sosyal medyadan Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’ye yaptığı açık oturum çağrısı ile gündeme gelen Kahramanmaraş’ın Afşin ilçesindeki besici Yakup Konan, yeni bir video çekerek Bakan Pakdemirli'yi besicinin yaşadığı sorunlara karşı duyarsız kalmakla eleştirdi.

BAKAN BİZİ NEDEN GALA ALMIYOR?

Bir televizyon programında açık oturum çağrısına Bakan Pakdemirli’den karşılık gelmediğini söyleyen Konan, “Ben kendisine çağrı yapmıştım. Buyurun canlı yayın yapalım, dertlerimizi konuşalım demiştim. Ama siz bize cevap bile vermediniz. Bizi neden galaya almıyorsunuz?” diyerek Pakdemirli’yi eleştirdi. 

26 EKİM'DE TARIM BAKANLIĞININ ÖNÜNDE OLACAĞIM

Besicilerin yaşadığı sorunlara karşı sesini duyurabilmek için 26 Ekim’de Ankara’da Tarım ve Orman Bakanlığının önünde olacağını kaydeden Konan, bütün besici ve çiftçinin kendisine destek vermesini istedi. Tüketicilerin de kendisine destek olmasını talep eden Konan, “Tüketici eğer bize sahip çıkmazsa iki yıl sonra eti 150, 200 liraya yiyecek” dedi. 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Fettah
Fettah - 1 yıl Önce

Bırak kardeşim, Türkiye'de tarım dendimi tıp ceviriyorlar, bizimle ne ilgilenen var ne de duyan, ithalat lobisine teslim etmişler.ithal et, yerli üreticinin, çiftçinin kıymeti yok, hepimiz battik, biz içimiz kan aglasada, sandikda sözümüzü söyleyeceğiz.tek orda sözümüz geçiyor,

Besici
Besici - 1 yıl Önce

Yerinde dur besici kardeşim hiç bir yere varamazssın birde orada sıkıntı çekme

Irfan
Irfan - 1 yıl Önce

Neden fazla beşi hayvanı ve karkas ithal edildedildi. Bu durumun sorumlulukları sorgulanmali i

Murat
Murat - 1 yıl Önce

Reise artik ulasmak cok zor oldu ankaraya gelsende sesini duyuramazsin. Burokraside ve kabinede degisim yapilmiyor tarimda saibeler ayyuka cikmis kimsenin umrunda degil.

Tokatlı
Tokatlı - 1 yıl Önce

Fazla sürmez seninde desteklemeleri 5 yıl iptal ederler.Ahanda buraya yazıyorum.

Yusuf Ülkümen
Yusuf Ülkümen - 1 yıl Önce

Çok güzel doğru dürüst söylemiş

Besici
Besici - 1 yıl Önce

Esk nın elinde ithal edilmiş 49 bin ton et varmış bunu tekrar dışarıya ihraç edeceklermiş çok güzel bir politika ne kadar zarar edeceğiz acaba bu arada besicide bitti tabiyki.

Mehmet
Mehmet - 1 yıl Önce

Site yineticileri lutfen objektif olun


banner34
banner223
Bu hayvanlar benimle ölüme gider!
Bu hayvanlar benimle ölüme gider!
  • 1.1B kez görüntülendi.
Karpuz üreticisinin TARSİM tepkisi!
Karpuz üreticisinin TARSİM tepkisi!
  • 2B kez görüntülendi.

banner251