Iğdır’da arıcılığa destek projesi

Iğdır'da bölgeye uyum sağlayan Kafkas Irkı Melez Arının yaygınlaştırılması ve arıcılık ile geçimini sağlayan yetiştiricilerin daha yüksek gelir elde etmesi için 65 yetiştiriciye 6-10 çerçeveli 650 kovanlık arı dağıtımı yapılacak.

Iğdır’da arıcılığa destek projesi
banner200

Iğdır İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından konuyla ilgili yapılan açıklamada şunlar kaydedildi:

"İl Müdürlüğümüz tarafından hazırlanan ve Iğdır İl Özel İdaresi finansmanı ile gerçekleştirilen ''Arı ile Gelen Refah Projesi'' kapsamında bölgemize uyum sağlayan Kafkas Irkı Melez Arının yaygınlaştırılması, arıcılığı özendirerek arıcılık ile geçimini sağlayan yetiştiricilerimizin daha yüksek gelir elde etmesi ve yaptıkları işin daha kazançlı bir hale gelmesini sağlamak amacıyla 65 yetiştiriciye 6-10 çerçeveli 650 kovanlık arı dağıtımı yapılacaktır. Projenin toplam maliyeti olan 200.000TL'nin %50'si olan 100.000 TL'lik kısmının Iğdır Merkez Köylerine Hizmet Götürme Birliğine aktarılan bütçe tertibinden %50'si ise arı yetiştiricisi tarafından karşılanacaktır.

Proje Iğdır Merkez, Aralık, Karakoyunlu ve Tuzluca ilçelerinde uygulanacak olup projeden faydalanmak isteyen arı yetiştiricileri başvurularını 4 Haziran 2018 mesai bitimine kadar İl/İlçe Müdürlüklerine yapılacaktır.

Başvuru Şartları:

-Iğdır Arıcılar Birliğine üye,

- Arıcılık Belgesine sahip,

-Kamu Personeli olmayanlar,

-Aynı hanede ikamet etmeyenler( Aynı aileden sadece 1 kişi başvuru yapabilir)

İstenen Belgeler:

-Nüfus Cüzdanı fotokopisi

-SGK Hizmet Döküm Belgesi( Kamu personeli olmadığını gösterir belge)

-Arıcılık Belgesi

-İkametgah Belgesi

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
banner151

banner251