Bingöl Arıcılık Çalıştayı Düzenlendi

Bingöl Üniversitesi Rektörlük konferans Salonunda Bingöl Valiliği, Bingöl Üniversitesi, Bingöl Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ve Bingöl İli Arı Yetiştiricileri Birliğinin Ortaklaşa Olarak Düzenledikleri 1.Bingöl Arıcılık Çalıştayı düzenlendi.

Bingöl Arıcılık Çalıştayı Düzenlendi
banner200
banner217

Bingöl Üniversitesi Rektörlük Konferans Salonunda gerçekleşen çalıştayda Bingöl Arıcılar Birliği Başkanı Mehmet Can Üzer, Bingöl Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Mehmet Yıldırım, Merkez Arıcılar Birliği Başkanı Bahri Yılmaz, Orman Genel Müdürlüğü Odun Dışı Ürün ve Hizmetler Daire Başkanı Emin Şimdi, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Hayvancılık Genel Müdür Yardımcısı Dr. İbrahim Özcan, Bingöl Üniversitesi Rektörü İbrahim Çapak, Kalkınma Bakan Yardımcısı Yusuf Coşkun ve Vali Yavuz Selim Köşger tarafından açılış konuşmaları yapıldı.

Açılış konuşmalarının ardından düzenlenen Panelde Arı Yetiştiriciliği Birliği Merkez Başkanı Bahri Yılmaz tarafından Türkiye Arıcılığı, Hacettepe Üniversitesi Doç. Dr. Aslı Özkük tarafından Balların Kimyasal Yapıları, Sütçü İmam Üniversitesi Doç. Dr. Halil Yeniar tarafından Bal arısı Kolonilerinde Açlık ve Beslenme, Bingöl Üniversitesi Doç Dr. Ömer Kılıç tarafından Arı florası ve ballı bitkilerin korunması, Yüzüncü Yıl Üniversitesi Yard. Doç. Dr. Cengiz Erkan tarafından Bal arılarında stres faktörleri konulu sunumların gerçekleştirildiği arıcılık çalıştayına arı üreticileri ve vatandaşlar katıldı.

YORUM EKLE
banner151

banner251